porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co trzeba wiedzieć o antybiotykach? Łykać na potęgę czy unikać jak trucizny?

Antybiotyki są bardzo popularnym, i niestety nadużywanym, środkiem leczniczym. Jednak czasami nie da się ich uniknąć. Antybiotyki stosowane są w leczeniu schorzeń pochodzenia bakteryjnego, zabijają żywe bakterie (stąd nazwa anti – przeciw, bios – życie) i mają działanie antybakteryjne. Dzięki nim możemy pokonać choroby, które jeszcze nie tak dawno były śmiertelne.

antybiotyki dodano: 21.02.2012 10:59

O czym należy pamiętać przyjmując antybiotyki?

Antybiotyki pozwalają skutecznie leczyć infekcje wywołane przez bakterie. Niestety, zbyt częste i niezgodne z przeznaczeniem przyjmowanie antybiotyków może mieć dla zdrowia poważne konsekwencje. O czym warto pamiętać, przyjmując antybiotyki?

antybiotyki dodano: 04.11.2013 11:23

Kiedy trzeba dawać osłonkę przy antybiotyku?

Przepisując antybiotyk, lekarz powinien zalecić również preparat osłonowy. Kiedy jest konieczny i jak go podawać?

dobre bakterie dodano: 26.08.2015 10:25

Jak dbać o implanty zębowe

Dentyści zapewniają, że implanty zębowe wystarczają na całe życie. To prawda, ale pod warunkiem, że się o nie dba. Jak pielęgnować implanty zębowe?

dziąsła dodano: 14.11.2014 15:03
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Agatha Christie: co musisz wiedzieć o królowej kryminałów?

Agatha Christie jest najczęściej tłumaczonym autorem wszechczasów, a jeśli chodzi ...

antybiotykoterapia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. antybiotykoterapia. Wszystko na temat antybiotykoterapia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.