porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Łódka zawsze jak nowa. Jak zabezpieczyć łódź przed porastaniem mikroorganizmami i sprawić, by wyglądała jak nowa?

Utrzymanie jachtu w dobrym stanie technicznym, to warunek długiego i bezpiecznego użytkowania naszej jednostki. Aby kadłub był zawsze jak nowy, trzeba stosować do jego zabezpieczenia specjalne środki chemiczne. Jakie środki stosować, by były skuteczne?

antyfuling dodano: 30.04.2012 12:00

Jaki antyfouling zastosować do Twojej łodzi? Jaką metodę ochrony dna jachtu przed porostami wybrać?

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje farb antyporostowych: miękkie i twarde. Wybór środka zależy od rodzaju łodzi i sposobu jej użytkowania. Jak dobrać właściwą farbę antyporostową do swojej  łodzi?

biofouling dodano: 22.04.2012 17:03

DOMINIK ŻYCKI RADZI: JAK ekologicznie WALCZYĆ z zarastaniem dna? JAK CHRONIĆ jacht?

Farby i lakiery od lat uważane są za produkty nieekologiczne. Kto żeglował, ten pewnie zwrócił uwagę na to, że dna wszystkich jachtów i wszlekiego rodzjau łódek są od spodu pomalowane specjalną farbą zabezpieczającą przed porastaniem, czyli przyklejaniem się glonów, i przyczepianiem skorupiaków.

Dominik Życki dodano: 17.04.2012 22:04

DOMINIK ŻYCKI RADZI: Jak ultradźwięki mogą chronić nasz jacht? Poznaj system ultradźwiękowego przeciwdziałania obrastaniu dna jachtu

Jacht z brudnym, porośniętym wodorostami dnem i burtami płynie zdecydowanie wolniej. Bez względu na to czy jest to rejs turystyczny czy regatowy, zawsze zależy nam, aby nasza łódka płynęła z optymalną w danych warunkach szybkością. Jak tego dokonać?

czystość dodano: 22.04.2012 00:00

Antyfouling – co to jest? Mówimy, jak się pozbyć glonów i porostów z dna jachtu

Przyglądając się kamieniom na dnie rzeki widzimy, że porośnięte są one warstewką żyjątek: glonów, muszelek, a w wodach słonych - nawet wąsonogów. Jeżeli to wszystko osiądzie na dnie jachtu, jego ruch zostanie spowolniony. Dlatego dno jachtu warto zabezpieczyć przez porastaniem tymi organizmami. Jak to zrobić?

biofouling dodano: 22.04.2012 14:20
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Renata Kaczoruk i Kuba Wojewódzki: będzie ślub?

Renata Kaczoruk, znana szczerzej jako dziewczyna Kuby Wojewódzkiego. Nieśmiała modelka ...

antyfouling szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. antyfouling. Wszystko na temat antyfouling na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.