porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Śluby. Ślub kościelny a apostazja: jakie zasady?

Jeśli katolik chce wziąć ślub z apostatą, musi uzyskać od władz Kościoła Katolickiego specjalną dyspensę. Podobnie, musi otrzymać ją apostata, który ze znanych tylko sobie przyczyn, postanawia wziąć ślub kościelny - z katolikiem, innowiercą, czy też innym apostatą.
kościół katolicki dodano: 08.05.2013 15:57

Co to jest schizma? Czy apostazja to schizma?

Schizma, herezja i apostazja to ważne pojęcia w krytycznym podejściu do wiary. Nie każdy schizmatyk i heretyk pragnie apostazji, czyli oderwania się od wiary katolickiej. Heretyk to ten, który sprzeciwia się poszczególnym kapłanom, ale czym tak naprawdę jest schizma?

chrześcijaństwo dodano: 21.05.2012 23:28

Na czym polega APOSTAZJA? Akt i procedura apostazji czyli wystąpienie z Kościoła co to takiego? Dlaczego pierwsza Polka urodzona dzięki in vitro mówi o apostazji?

Współcześnie Kościół katolicki nie cieszy się tak duża popularnością jak kiedyś. Coraz więcej osób jest wierzącymi, ale niepraktykującymi. Część wiernych zaś całkowicie odsunęło się od religii i zdecydowało się na apostazję. Co to takiego? Na czym polega? Na czym polega procedura apostazji? Dlaczego pierwsza Polka urodzona dzięki metodzie in vitro, Agnieszka Ziółkowska, planuję apostazje?

Agnieszka Ziółkowska dodano: 12.04.2013 08:32

Jak wypisać się z Kościoła? Jakie konsekwencje? Czy można wycofać się z kościoła katolickiego?

W jaki sposób skutecznie wypisać się z Kościoła katolickiego? Jakie są tego konsekwencje? Z jakimi czynnościami wiąże się wyrzeczenie wiary? Mówimy jakie formalności trzeba spełnić, aby wypisać się z Kościoła oraz z czym to jest związane. 

akt apostazji dodano: 20.03.2012 12:08 | odpowiedz (8)

Co to jest herezja? Kim jest heretyk?

Słowo "heretyk" i "herezja" przez wieki zmieniało swoje znaczenie i wydźwięk. Pierwotnie było to neutralne określenie grupy osób zajmujących się po prostu myśleniem. Później nabrało pejoratywnego charakteru. Zobacz czym jest teraz herezja.

Apostazja Palikota dodano: 21.05.2012 23:28

Dlaczego Saudyjczycy żądają śmierci dla blogera za wpis na Twitterze? Za co wyznawcom islamu grozi kara śmierci?

Saudyjski bloger Hamza Kaszgari siedzi w więzieniu, a Saudyjczycy za pośrednictwem Facebooka domagają się dla niego kary śmierci. Co takiego zrobił bloger, że wzbudził wściekłość tłumu?

apostata dodano: 17.02.2012 13:18 | odpowiedz (1)

Jak wypisać się z Kościoła katolickiego? APOSTAZJA PROCEDURA

Wiele osób zostało ochrzczonych w dzieciństwie i stało się w ten sposób członkami Kościoła katolickiego. Jako dorośli często odczuwają to jako przymus i chcą wystąpić z tej wspólnoty. Istnieje możliwość wypisania się z Kościoła katolickiego. Jak można tego dokonać?

akt apostazji dodano: 20.03.2012 11:07 | odpowiedz (2)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Nehrebecka. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Anna Nehrebecka. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Anna Nehrebecka to jedna z najbardziej znanych polskich aktorek. Kim ...

apostazja szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. apostazja. Wszystko na temat apostazja na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.