porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Święty Andrzej – kim był? Komu patronuje?

Święty Andrzej to patron zakochanych, prawosławia i narodów slowiańskich. Co warto o nim wiedzieć?

święci dodano: 03.02.2014 14:40

Kim był św. Bartłomiej nazwany męczennikiem?

Jak żył i zginął jeden z dwunastu apostołów, nazywany dwoma imionami? Czego jest patronem? Kiedy obchodzimy jego święto?

12 apostołów dodano: 02.03.2013 03:50

Św. Mateusz. Kim był i czego jest patronem?

Świętego Mateusza znamy przede wszystkim jako autora pierwszej w kolejności Ewangelii. Czego nie wiesz o Św. Mateuszu? W jakich trudnościach pomaga wstawiennictwo św. Mateusza? O co modlić się do św. Mateusza?

ewangeliści dodano: 10.12.2012 17:38 | odpowiedz (1)

KIM BYLI EWANGELIŚCI? Co wiemy o apostołach i świętych, którzy napisali Ewangelie? Co wiemy o autorach Nowego Testamentu?

Autorem pierwszej ewangelii był jeden z apostołów Jezusa, Mateusz. Marek i Łukasz nigdy nie byli uczniami Chrystusa, a mimo to stali się autorami ewangelii kanonicznych. A czym wsławił się czwarty ewangelista Jan? Mówimy, kim byli ewangeliści.

4 ewangelie dodano: 12.04.2014 21:25

Na czym polega zagadka pocałunku Judasza?

Judasz był apostołem, który wydał Jezusa na śmierć. Za zdradę otrzymał 30 srebrników. W jaki sposób zdradził Jezusa? Dlaczego to zrobił? Mówimy, na czym polega zagadka pocałunku Judasza.

30 srebrników dodano: 27.03.2012 17:18

Kim byli apostołowie Jezusa? Dlaczego było 12 apostołów?

Było ich dwunastu. Nazywano ich uczniami lub apostołami. Mieli wysłuchiwać i rozpowszechniać naukę głoszoną przez swego Mistrza. Czy znasz apostołów Jezusa? Dlaczego Syn Boży ich powołał? Mówimy wszystko na temat apostołów Jezusa.

chrześcijaństwo dodano: 29.03.2012 11:20
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Aleksander Doba - kim jest? [OSIĄGNIĘCIA, RODZINA]
Aleksander Doba - kim jest? [OSIĄGNIĘCIA, RODZINA]

Podróżnik, kajakarz, zdobywca wielu nagród, ale przede wszystkim człowiek z ...

apostołowie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. apostołowie. Wszystko na temat apostołowie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.