porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

ZMIANY W RECEPTACH LEKARSKICH. Jakie są najważniejsze zmiany w sprawie recept lekarskich?

Nowe rozporządzenie w sprawie recept nie jest tak rygorystyczne jak poprzednie. Dzięki temu pacjenci będą łatwiej mogli wykupić ze zniżką potrzebny im lek. Np. aptekarz nie powinien już odesłać pacjenta z krzywo wbitą pieczątką lekarza, albo nieczytelnego adresu drukarni. Zmiany weszły w życie 10 marca 2012 roku.

błędy dodano: 28.03.2012 22:38

JAK kupić LEKI ZE ZNIŻKĄ? LEKI REFUNDOWANE 2012

Co zrobić, aby nie mieć kłopotu w aptece i spokojnie móc wykupić refundowany lek na receptę? Co zabrać ze sobą do apteki? Czy sam dowód ubezpieczenia wystarczy? Czy, jeśli nie posiada się aktualnego ubezpieczenia, można napisać oświadczenie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w artykule.

APTEKA dodano: 12.01.2012 00:08 | odpowiedz (2)

Kiedy aptekarz może odmówić realizacji RECEPTY?

Czy wiesz, że aptekarz może odmówić wydania leków?Zgodnie z prawem farmaceuta nie musi realizować recepty jeśli ma podejrzenie co do jej autentyczności lub gdy recepta zostanie nieprawidłowo wypełniona. Nie może także sprzedać leku dziecku poniżej 13-go roku życia. Zobacz, w jakich jeszcze sytuacjach apteka nie przyjmie recepty.

farmaceuta dodano: 04.01.2012 13:19

Jak długo ważna jest recepta na leki?

Kiedy odbierasz receptę od lekarza, dobrze się jej przyjrzyj, bo aptekarz może jej nie zrealizować, jeśli brakuje na niej niektórych informacji. Nie wykupisz leku również w sytuacji, gdy zbyt długo będziesz z tym zwlekał - każda recepta ważna jest 30 dni, a jeśli wypisana jest na antybiotyk - jeszcze krócej!

ANTYBIOTYK dodano: 27.12.2011 21:59 | odpowiedz (3)

Gdzie zgłosić SKARGĘ NA APTEKĘ?

Aptekarz bezpodstawnie odmówił ci sprzedaży leku? Zwrócił receptę z pieczątką „Refundacja do decyzji NFZ” lub nie chciał zrealizować recepty z przysługującą zniżką i zaproponował wykupienie leku za 100% odpłatnością? Lekarz zamazał numer oddziału NFZ na recepcie? Złóż skargę! Jak to zrobić?

farmaceuta dodano: 04.01.2012 15:38

W Warszawie brakuje farmaceutów. Dlaczego?

26 września obchodzimy Dzień Aptekarza. W związku z tym świętem wyszły na jaw ciekawe fakty opracowane przez Urząd Statystyczny w Warszawie. NIE MA TU FARMACEUTÓW!

apteki dodano: 27.09.2014 16:06
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był Nikola Tesla?

Nikola Tesla to wynalazca i fizyk wszech czasów, który oprócz ...

aptekarz szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. aptekarz. Wszystko na temat aptekarz na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.