porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co spoczywa na dnie Wisły? Co stało się widoczne z powodu niskiego poziomu wody?

Poziom Wisły w stolicy bije kolejne rekordy. Lada dzień zejść może do zaledwie 54 cm. Niski stan Wisły komplikuje pracę policjantom z komisariatu rzecznego, ale odkrywa kolejne zakamarki i niespodzianki skrywane dotąd pod taflą wody. Zobacz, co spoczywa na dnie Wisły.

architektura dodano: 19.09.2012 18:03

Alt Wartenburg – Warmińskie Pompeje. Co wiadomo o średniowiecznym mieście?

Polsko-niemiecka grupa naukowców dokonała odkrycia fundamentów i pozostałości po średniowiecznym pruskim mieście zniszczonym w wyniku najazdu Litwinów. Przez świetny stan w jakim zostało zachowane zyskało nazwę Warmińskich Pompejów. Dowiedz się więcej o sensacyjnych znaleziskach!

Alt Wartenburg dodano: 13.08.2014 12:24

Chcesz poznać historię miasta – zwiedź jego piwnice. Podziemna trasa w Rzeszowie - kiedy można ją oglądać?

Jeśli masz archeologiczne zacięcie i duszę odkrywcy zwiedź Podziemną Trasę Turystyczną w Rzeszowie, która składa się ze szlaku zachowanych na trzech kondygnacja piwnic i korytarzy o najróżniejszym przeznaczeniu.

architektura współczesna dodano: 28.08.2012 13:44

Kraków jakiego nie znasz – co się kryje pod krakowskim rynkiem?

Podziemna trasa archeologiczna pod płytą Rynku Głównego w Krakowie pokazuje jak powstawało to miejsce, gdzie stały nieistniejące dziś budowle i jak wyglądały drogi w czasach króla Władysław Łokietka.

atrakcja turystyczna Krakowa dodano: 22.06.2012 14:55

Skąd się wzięli Słowianie?

Ku niezadowoleniu dzisiejszych archeologów, Słowianie palili zwłoki i zakopywali w naczyniach z niewypalonej gliny lub wręcz rozrzucali. To najskuteczniejszy sposób zacierania śladów swojego pobytu i jeden z powodów, dla których Słowianie do dzisiaj są ludem tajemniczym. Mówimy skąd się wzięli.

kultura dodano: 29.05.2012 12:20 | odpowiedz (1)

Co archeolodzy odkryli w Stambule?

Gdzie archeolodzy znaleźli najlepiej zachowany wrak statku na świecie? Skąd pochodzą dwa ludzkie szkielety, datowane na ponad 8 i pół tysiąca lat? Poznaj tajemnice tureckiego wraku Yenikapi, czyli największego stanowiska archeologicznego Europy, które od 7 lat dostarcza wiedzy o życiu Bizancjum i Konstantynopola.

archeolodzy dodano: 03.10.2011 13:34

Niezwykłe odkrycie brytyjskich archeologów – co znaleźli w Dorset?

Nie wszyscy mieszkali w umocnionych fortach, żyli również z żyznej ziemi w osiedlach z dala od wojennych umocnień – mówią wyniki najnowszych badań brytyjskich archeologów.

dodano: 16.07.2015 15:47

Narta licząca 1300 lat - odkrycie z końca 2014 roku. Gdzie ją znaleziono?

Coraz więcej sensacji ujawniają topniejące lodowce w środkowej Norwegii. Pod koniec 2014 roku wśród rzadkich zabytków znalazła się narta sprzed aż 1300 lat.

najstarsza narta dodano: 20.02.2015 12:15

Pogromcy mitów sprawdzają: czy wyczyny Indiany Jonesa są możliwe do realizacji?

Program „Prawda czy fałsz - pogromcy mitów” cieszy się wielkim zainteresowaniem widzów. Nic dziwnego, każdy lubi zagadki, eksperymenty, testy, które często podważają obiegowe przekonania, weryfikują znane zjawiska...

Indiana Jones dodano: 14.04.2015 11:20
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?

Ewelina Zwijacz-Kozica jest pierwszą od ponad trzydziestu lat ratowniczką TOPR ...

archeologia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. archeologia. Wszystko na temat archeologia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.