porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Chcesz poznać historię miasta – zwiedź jego piwnice. Podziemna trasa w Rzeszowie - kiedy można ją oglądać?

Jeśli masz archeologiczne zacięcie i duszę odkrywcy zwiedź Podziemną Trasę Turystyczną w Rzeszowie, która składa się ze szlaku zachowanych na trzech kondygnacja piwnic i korytarzy o najróżniejszym przeznaczeniu.

archeologia dodano: 28.08.2012 13:44

Gdzie znaleziono NAJSTARSZEGO DINOZAURA świata? Odwiedź JURAPARK KRASIEJÓW koło Opola

Jeśli interesujesz się dinozaurami nie możesz nie poznać tego miejsca. Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie niedaleko Opola daje pojęcie o tym jak odkrywa się dinozaury i na czym polega praca paleontologa, a dzieci poznają bajkową krainę dinozaurów

atrakcje dla dzieci dodano: 20.06.2012 07:30

NAJPIĘKNIEJSZA STORCZYKARNIA w Polsce – gdzie obejrzeć najstarsze storczyki w Polsce w wyjątkowej, współczesnej szklarni?

Zamek w Łańcucie to jeden z najbardziej znanych zabytków w Polsce, obowiązkowy cel wycieczek. Będąc w Łańcucie nie przegap przepięknej szklarni o współczesnej formie architektonicznej z egzotycznymi roślinami i kawiarnią na dziedzińcu

gdzie na wycieczkę dodano: 19.06.2012 07:23

Czy warto odwiedzić w Krakowie jedno z pierwszych w Polsce powstałych od zera muzeów sztuki nowoczesnej?

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK (Museum of Contemporary Art in Krakow) mieści się w wyjątkowym miejscu – w dawnej fabryce naczyń emaliowanych Oskara Schindlera, o którym Steven Spielberg nakręcił obsypany Oskarami film Lista Schindlera.

Kraków dodano: 15.06.2012 15:17

Książki o polskiej architekturze po angielsku: co nowego?

Na rynku ukazuje się coraz więcej książek o architekturze. Niestety ze świecą szukać pozycji anglojęzycznych, poświęconych najnowszym dokonaniom rodzimych architektów. A polska architektura współczesna ma się coraz lepiej, o czym świadczą kolejne nagrody, jakie zdobywają rodzimi twórcy. Niestety, wciąż brakuje anglojęzycznych książek na jej temat. Przedstawiamy kilka propozycji, które ukazały się w ostatnim czasie.

książki o architekturze dodano: 24.04.2015 13:08

Jak współczesne budynki swoją formą komunikują nam funkcję? Dlaczego Muzeum Lotnictwa w Krakowie wygląda jak wielkie BETONOWE ŚMIGŁO?

Od niedawna w Krakowie zwiedzać można nie tylko zabytki architektury, ale również nie mniej ciekawe budynki współczesne, które mówią o naszych czasach, możliwościach technicznych, zainteresowaniach, gustach.

atrakcje Krakowa dodano: 22.06.2012 14:09

Najbardziej niesamowite muzeum w Europie? MAXXI w Rzymie ZAHY HADID

MAXXI daje pojęcie o tym, co człowiek jest w stanie zbudować w XXI wieku. Niesamowita meandrująca przestrzeń Zahy Hadid, w której czujesz się jak we wnętrzu żywego organizmu wyposażona została w najnowsze technologie zarządzające budynkiem

atrakcja turystyczna dodano: 28.06.2012 12:32
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Denis Urubko, himalaista, który został Polakiem?
Kim jest Denis Urubko, himalaista, który został Polakiem?

Jeden z najwybitniejszych himalaistów na świecie został Polakiem. Denis Urubko ...

architektura współczesna szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. architektura współczesna. Wszystko na temat architektura współczesna na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.