porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego warto mieć aronię w ogrodzie?

Aronia może być zarówno efektownym krzewem ogrodowym oraz dostarczać owoców o leczniczych właściwościach. Czy trudno uprawiać ten ciekawy krzew?

krzewy dodano: 19.08.2013 13:22 | odpowiedz (2)

Trzy sposoby na aronię PRZEPISY

Aronia ma szereg prozdrowotnych właściwości - pomaga obniżyć ciśnienie i pozbyć się złogów cholesterolowych. Wzmacnia naczynia krwionośne i pomaga przy problemach z krążeniem. Jest silnym przeciwutleniaczem. Warto więc robić z niej przetwory.

dżem dodano: 01.10.2014 14:40

ARONIA: Na co pomaga, na co jest dobra? WŁAŚCIWOŚCI ARONII

Aronia ma właściwości hamujące procesy starzenia, może również przeciwdziałać chorobom nowotworowym. To dlatego, że owoce aronii - również przetwory jak sok z aronii - zawierają bardzo dużo związków tzw. antocyjanów, które mają działanie przeciwutleniające.

aronia właściwości dodano: 06.09.2013 15:08 | odpowiedz (1)

SOK Z ARONII. Jak zrobić sok z aronii - podajemy dobry przepis

Aronia to owoc o doskonałych właściwościach, lecz nie nadający się do jedzenia na surowo. Jak zatem zrobić sok z aronii, którym będzie można krzepić się w zimowe wieczory? Podajemy dobry przepis na sok z owoców aronii. 

owoce aronii dodano: 06.09.2013 15:21

NALEWKA Z ARONII, PRZEPIS: Jak zrobić aroniówkę w domu? Łatwy przepis na nalewkę aroniową

Przepis na arioniówkę jest prosty i zawsze wychodzi, ponieważ aronia nie gromadzi w sobie toksycznych związków chemicznych, t.j. ołowiu, arsenu, kadmu. Surowe owoce mają cierpki, gorzki smak, ale można ich użyć do zrobienia smacznej i krzepiącej nalewki. Jak zrobić aroniówkę?

alkohol dodano: 17.09.2013 10:05

Aronia - dlaczego warto jeść aronię podczas pracy przy komputerze?

Dzisiaj nie ma osoby, która nie spędzałaby wielu godzin dziennie przed komputerem. Trzeba więc szukać sposobów, które pomogą nam zniwelować lub zmniejszyć niekorzystne skutki promieniowania monitorów. I tu warto przyjrzeć się aronii, bowiem wśród wielu zalet ma i tę, że wspomaga regenerację wzroku.

aronia właściwości dodano: 18.07.2016 17:40
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Komorowska: kim jest pierwsza dama Polski?
Anna Komorowska: kim jest pierwsza dama Polski?

Anna Komorowska, żona Bronisława Komorowskiego i pierwsza dama RP, pełni ...

aronia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. aronia. Wszystko na temat aronia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.