porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kim jest Jean Dujardin, który otrzymał Oscara za najlepszą rolę męską?

Mają z nim kłopot nawet specjalizujący się w kinie europejskim krytycy. Tegoroczny lauret Oscara Jean Dujardin nie jest bowiem typowym francuskim aktorem, który pojawia się w ambitnych produkcjach pokazywanych na festiwalach filmowych.

Alexandra Lamy dodano: 01.03.2012 14:27

ZŁOTE GLOBY 2012. Kto zwyciężył? Kto przegrał?

Gospodarz Złotych Globów Ricky Gervais w tym roku nie szkokował, ale niespodzianek było sporo. Mówimy kto otrzymał najwięcej statuetek, a kto wrócił do domu z pustymi rękami?

Abel Korzeniowski dodano: 17.01.2012 14:26

Jak zrobić GALERIĘ RYSUNKÓW DZIECKA na ścianie? Jak WYEKSPONOWAĆ PRACE dziecka?

Nie pozwól, by rysunki dziecka leżały w szufladzie. Zorganizuj wystawę dziecięcych prac na specjalnie przygotowanej ścianie. Taką galerią sprawisz swojemu dziecku wielką radość i docenisz jego artystyczne zdolności, zachęcając do dalszej twórczości. Zapraszamy do organizacji wernisażu pod chmurką!

chmura dodano: 11.06.2012 08:44

NIEWIERNI. Czy warto iść do kina na nową francuską komedię?

Frywolni, czasami wręcz na granicy chamstwa, francuscy „Niewierni”, to jeden z najlepszych filmów tego sezonu. I to nie dlatego, że twórcy słynnego „Artysty” stworzyli kolejne wielkie dzieło. Wręcz przeciwnie. Tyle, że w lekkiej formie potrafili powiedzieć coś o współczesnym świecie. Dlaczego warto pójść do kina na "Niewiernych"?

film dodano: 26.10.2012 13:39

Bogusław Mec nie żyje. Kim był BOGUSŁAW MEC? Piosenkarz, kompozytor, artysta plastyk?

Bogusław Mec zmarł 11 marca 2012 roku w szpitalu w Zgierzu. Artysta od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową - białaczką. Miał 65 lat. Kim był Bogusław Mec? Jakie przeboje w jego wykonaniu zapamiętaliśmy? Bogusław Mec urodził się 21 stycznia 1947 roku w Tomaszowie Mazowieckim.

65 lat dodano: 11.03.2012 12:36

Kim był Amadeo Modigliani?

Malarz Amadeo Modigliani - przystojny, obdarzony dużym temperamentem, przesiadywał w kawiarniach i żył w skrajnym ubóstwie. Wyspecjalizował się w manierycznych aktach, prostych, zmysłowych, inspirowanych rzeźbą murzyńską - uwielbiał swoje modelki, chude i nagie i poświęcił im wiele aktów. 

akty dodano: 16.01.2012 12:02

Jak malować farbami akwarelowymi?

Malowanie akwarelami jest dość trudne, szczególnie dla artystów, którzy dopiero zaczynają przygodę z farbami. Ta trudność wynika z faktu, że do końca nie wiadomo jaki będzie efekt. Plama farby nie zawsze rozlewa się tak jak tego chce malarz, a powstałe dzieło często jest po prostu przypadkiem. Omówimy podstawowe metody, takie jak malowanie na mokrym papierze, czy zdejmowanie farby.

akwarela dodano: 05.10.2011 15:42

Kim był Paul Gauguin?

W wieku dwudziestu czterech lat pracował jako makler giełdowy, mając na utrzymaniu żonę i pięcioro dzieci, do czasu kiedy postanowił zostać artystą. Ojej!

biografia Gauguina dodano: 18.01.2012 11:19

Kuba Molęda - kim jest? Co o nim wiemy?

Kuba Molęda jest jedną z gwiazd programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2". Jednak, mimo iż artysta gości w polskich mediach od ponad 20 lat, wiele osób może go nie kojarzyć. Kim jest Kuba Molęda?

kim jest kuba molęda dodano: 19.07.2014 12:02 | odpowiedz (1)

Jak powinno wyglądać portfolio modelki?

Każda dziewczyna, która poważnie myśli o pracy w modelingu, powinna mieć swoje portfolio. Jak wygląda portfolio modelki? Ile zdjęć i jakie fotografie powinny się w nim znaleźć? Mówimy, jak zbudować profesjonalne portfolio modelki.

casting dodano: 09.01.2012 22:40 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
PAWEŁ PAWLIKOWSKI: kim jest reżyser filmu „Ida”?
PAWEŁ PAWLIKOWSKI: kim jest reżyser filmu „Ida”?

Paweł Pawlikowski urodził się w Polsce, ale jako 14-latek wyjechał ...

artysta szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. artysta. Wszystko na temat artysta na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.