porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy aspiryna pomaga sercu?

Większość z nas sięga po kwas acetylosalicylowy, potocznie nazywany aspiryną lub polopiryną w przypadku przeziębienia, bólu głowy czy zęba. Ale ten popularny specyfik może nas uratować także przed atakiem serca czy udarem mózgu. Jak to możliwe? Aby poznać odpowiedź najpierw trochę o naszej krwi.

agregacja płytek krwi dodano: 31.01.2012 12:54 | odpowiedz (1)

Kto nie może przyjmować aspiryny?

Kwas acetylosalicylowy (ASA) znany pod nazwą aspiryna lub polopiryna to lek, który jest przyjmowany przy przeziębieniu, bólu głowy czy łamaniu w kościach. Ze względów medycznych leku nie powinno się podawać dzieciom, które nie skończyły 12 lat. Ale również nie wszyscy dorośli mogą go zażywać.

ASA dodano: 10.02.2012 08:48

Ból serca. Co robić, gdy boli serce?

Bóle w klatce piersiowej to częsta i niebezpieczna dolegliwość. Jeśli czujemy kłucie nie powinniśmy panikować, bo nie zawsze jest to początek zawału, jednak nie możemy pozostawić tego bez diagnozy lekarza. 

ból serca dodano: 26.01.2012 07:12

ZAKRZEPICA - jaka profilaktyka? Jak oddalić ryzyko zakrzepicy?

Dowiedz się, jak postępować, by ograniczyć możliwość powstania zakrzepu. Co jeść, jakie sporty uprawiać, jak dbać o nogi? Pamiętaj też o tym, że zagrożeni chorobą mogą zażywać aspirynę lub jej pochodne, które rozrzedzają krew.

choroba dodano: 15.06.2012 06:34

Dlaczego warto jeść daktyle?

Daktyle to nie tylko słodka przekąska czy dodatek do ciast. Owoce te mają właściwości, które sprawiają, że można je nazwać naturalnym lekiem. Poznaj je i korzystaj z nich jak najczęściej!

afrodyzjak dodano: 20.05.2016 09:20

Rak trzustki - dieta pomocna w profilaktyce antynowotworowej.

Osoby chorujące na raka trzustki mają zazwyczaj bardzo złe rokowania. Szanse na wyleczenie daje jedynie poddanie się zabiegowi chirurgicznemu we wczesnym stadium choroby. Są jednak sposoby, które mogą uchronić nas przed tym rodzajem nowotworu. Sprawdź, co należy jeść, aby zapobiec rozwojowi nowotworu.

chińskie zioła dodano: 19.07.2016 11:07

Jak usunąć plamy z potu? Jak się pozbyć plam z odzieży?

Pot niestety niszczy ubrania, zostawiając na wielu z nich trudne do usunięcia plamy. Co zrobić, gdy plamy z potu nie zniknęły po praniu? Jak się ich pozbyć, czego użyć do wywabienia plam z potu? Podajemy skuteczne sposoby na usunięcie plam z potu!

AMONIAK dodano: 09.07.2013 13:33

Jak uśmierzyć ból zęba? Domowe sposoby

Ból zęba potrafi odebrać chęć do życia. Utrudnia funkcjonowanie, sprawia, że nasze samopoczucie nie jest najlepsze. Na początek trzeba sobie pomóc dostępnymi środkami, następnie bezwzględnie należy udać się do dentysty.

ból zęba dodano: 02.10.2012 08:21

Proste i skuteczne sposoby na BÓL ZĘBA: sprawdzone rady

Domowe sposoby na ból zęba? Można je stosować doraźnie, by ulżyć sobie nieco w cierpieniu. Ale niezależnie od tego, jak są skuteczne, to nie zwalniają z wizyty u dentysty!

ból zęba dodano: 08.09.2012 10:45

Jakie leki przeciwbólowe można podawać dzieciom?

Leki przeciwbólowe zawsze warto mieć w podręcznej apteczce. Tak na wszelki wypadek, gdyby dziecko nagle coś rozbolało. Pytanie tylko, czy podawanie takich leków jest dla dziecka bezpieczne i jaki rodzaj środków przeciwbólowych możemy bezpiecznie podawać dzieciom.

ból głowy dziecko dodano: 05.06.2013 16:43
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?

Lada dzień będzie można obejrzeć trzeci już sezon znakomitego amerykańskiego ...

Aspiryna szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Aspiryna. Wszystko na temat Aspiryna na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.