porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy odczulanie może pomóc zwalczyć alergię?

Alergia męczy i utrudnia życie, wiele zażywanych na nią leków też nie jest obojętnych dla zdrowia i samopoczucia. Czy uczulenia można się pozbyć raz na zawsze? Pomocne mogą być w tym szczepionki alergenowe używane do odczulania. Co warto o nich wiedzieć?

ALERGENY dodano: 22.09.2011 15:33

Jakie choroby, oprócz grypy, atakują zimą?

Zimowa aura to czas wzmożonych zachorowań i przeziębień. Chłodne fronty pogodowe, zmiany ciśnienia i niska temperatura sprzyjają nie tylko grypie. Sprawdź, jakie dolegliwości oprócz alergii i chorób żołądkowych czyhają na ciebie zimą.

ból dodano: 29.09.2011 15:29

Na czym polega REAKCJA ALERGICZNA?

Na początku XX wieku tylko 1 proc. społeczeństwa cierpiał na alergiczny nieżyt nosa; dziś wiosną kicha 15-20 proc. Polaków. Co jest tego przyczyną?

ALERGENY dodano: 06.02.2013 10:24

Kalendarz pylenia roślin - co kiedy pyli?

Wiosna spędza alergikom sen z powiek, ponieważ w tym okresie rośliny pylą najsilniej. Warto więc wiedzieć, kiedy należy się spodziewać największej ilości pyłków, by móc się odpowiednio przygotować do trudnej walki z alergenami. 

ALERGIA dodano: 30.04.2013 19:37

Atak astmy - jak pomóc choremu?

Astma, nazywana też dychawicą, to choroba która wywołuje napady duszności będące wynikiem skurczu oskrzeli. Jest to reakcja na alergen, infekcje, wysiłek fizyczny czy emocje.

astma pierwsza pomoc dodano: 30.09.2013 15:04

Czym jest marsz alergiczny?

Suchej skóry czy wyprysków o podłożu alergicznym u niemowlęcia nie wolno lekceważyć. Nie tylko dlatego, że sprawią dziecku ból, a wam zapewnią wiele bezsennych nocy. Zaniedbane, mogą być nawet jedną z przyczyn astmy.

ALERGIA dodano: 13.08.2012 09:34 | odpowiedz (1)

Dlaczego powstaje PRZEPUKLINA i kiedy jest niebezpieczna? Prawdy i mity o przepuklinie

Wielu z nas uważa, że jeśli przepuklina nie przeszkadza w codziennym życiu nie warto jej leczyć. Czy rzeczywiście tak jest? Co jest prawdą, a co fałszem w powszechnej wiedzy na temat tej przypadłości?

hernia dodano: 15.03.2012 07:36 | odpowiedz (1)

Jakie są skutki palenia papierosów? Sprawdź na co szkodzi palenie

Choroby będące skutkiem nałogowego palenia papierosów to przede wszystkim nowotwory, choroby układu krążenia i choroby płuc. Ale lista powikłań i dolegliwości jest znacznie dłuższa. Pomyśl o tym, zanim sięgniesz po papierosa. Jakie są skutki palenia?

choroba wieńcowa dodano: 04.06.2012 17:35 | odpowiedz (1)

LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH. Jakie LEKI NA ASTMĘ są na nowej liście leków refundowanych?

Najważniejszą zmianą na liście leków refundowanych jest obecność leków flixotide i montelukast. Pierwszy z tych leków to jedyny kortykosteroid wziewny w inhalatorze zarejestrowany dla dzieci od roku do sześciu lat.

dziecko dodano: 29.02.2012 14:30

Gdzie do SANATORIUM powinny jechać osoby z CHOROBAMI UKŁADU ODDECHOWEGO?

Pobyt w sanatoriach specjalizujących się w chorobach układu oddechowego znacznie poprawia komfort życia kuracjuszy. A to dlatego, że po zabiegach duszności i uporczywy kaszel mogą ustąpić nawet na kilka miesięcy.

choroby układu oddechowego dodano: 02.05.2012 07:20
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Popek?
Kim jest Popek?

Coraz większą popularność zdobywa Popek Monster, czyli samozwańczy Król Albanii ...

astma szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. astma. Wszystko na temat astma na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.