porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kiedy zaczyna się ASTRONOMICZNA WIOSNA?

Choć w kalendarzu za pierwszy dzień wiosny uznaje się 21 marca, to astronomiczna wiosna rozpoczyna się dzień wcześniej. Czy wiesz, na czym polega różnica między astronomicznym a kalendarzowym początkiem wiosny?

kalendarzowa wiosna dodano: 20.03.2014 12:18

Jakie są SKUTKI astronomicznej wiosny? Zobacz, jak radzić sobie ze zmianami klimatu

Dzień Wagarowicza, prima aprilis, majówka, długi weekend, Wielkanoc – jednym słowem - WIOSNA! Astronomiczna wiosna wystartowała 20 marca o 6:14 rano, od tej chwili dni stały się dłuższe, a noce krótsze. Jednak wiosna astronomiczna to nie jedyny początek wiosny, jest jeszcze wiosna fenologiczna, termiczna, klimatyczna i przyrodnicza. Jakie są skutki wiosny? Mówimy, co nas czeka w nadchodzących miesiącach.

długi weekend dodano: 31.03.2013 15:05

Kiedy zaczyna się kalendarzowa wiosna?

Pogodę mamy wprawdzie iście wiosenną, ale do faktycznej wiosny niestety jeszcze miesiąc. Podpowiadamy, kiedy zaczyna się kalendarzowa wiosna!

kalendarzowa wiosna dodano: 20.03.2014 10:55

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – kiedy przypada? 20 czy 21 marca ?

Wiosenna aura jest w Polsce coraz bardziej odczuwalna. W tym roku zima nie była zbyt sroga, a tu już za pasem pierwszy dzień wiosny – 20... i 21 marca.

Dzień Wagarowicza dodano: 17.03.2015 15:30

Wiosna kalendarzowa 2016. Kiedy pierwszy dzień wiosny?

Kalendarzowa wiosna w roku 2016 jak zwykle zacznie się w Polsce 21 marca, choć pierwszy dzień wiosny astronomicznej to w tym roku 20 marca. Skąd ta rozbieżność? Jak wiosna kalendarzowa ma się do wiosny astronomicznej i wiosny klimatycznej?

kalendarzowa wiosna dodano: 18.03.2016 12:17

Astronomiczna wiosna: o której godzinie zaczyna się wiosna?

Astronomiczna wiosna - w przeciwieństwie do wiosny kalendarzowej, która zawsze zaczyna się 21 marca - każdego roku wypada w innym terminie. Uzależnione jest to od równonocy wiosennej, czyli momentu, kiedy Słońce przechodzi przez punkt Barana. W 2016 roku nastąpi to 20 marca o godzinie 05:30.

pierwszy dzień wiosny dodano: 18.03.2016 12:20
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jan Żyliński, książę milioner. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Jan Żyliński to polski książę, urodzony i wychowany w Londynie ...

astronomiczna wiosna szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. astronomiczna wiosna. Wszystko na temat astronomiczna wiosna na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.