porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dziecko z AZS: jak dbać o skórę wiosną?

Stan skóry dziecka z atopowym zapaleniem na wiosnę czasem się poprawia – a czasem nie. Mówimy, jak dbać wiosną o skórę dziecka z atopią.

atopia dodano: 22.04.2015 10:53

Atopowe zapalenie skóry - jakie zioła?

Atopowe zapalenie skóry, podobnie jak inne choroby skóry na tle alergicznym, leczy się głównie objawowo. Schorzenie to jest bardzo trudne w leczeniu. Głównym jego objawem jest bardzo dokuczliwe swędzenie skóry. Pomogą je złagodzić kąpiele w krochmalu i preparaty ziołowe.

zioła na AZS dodano: 16.03.2015 11:58

Jak latem pielęgnować SKÓRĘ ATOPOWĄ ?

Skóra atopowa najwięcej kłopotów sprawia jesienią i zimą. Gdy wreszcie nadchodzi cieplejsza pora roku dolegliwości z reguły łagodnieją. To jednak nie znaczy, że można wtedy zaniedbać pielęgnację skóry.

atopia dodano: 15.05.2012 10:41 | odpowiedz (1)

AZS - czym są kryteria Hanifina i Rajki?

Jak odróżnić wysypkę alergiczną od atopowego zapalenia skóry, czyli AZS. Lekarz stosuje do tego kryteria Hanifina i Rajki.  To zbiór objawów, które mogą świadczyć o tym, że dziecko ma atopowe zapalenie skóry.

AZS dodano: 27.10.2013 17:20

Jak się diagnozuje Atopowe Zapalenie Skóry u dziecka?

AZS, czyli Atopowe Zapalenie Skóry to choroba podstępna, bo daje wiele pozornie nie związanych ze sobą objawów. Jak rozpoznać AZS u dziecka?

alergia skórna dodano: 27.10.2013 11:20

AZS - gdzie najczęściej lokują się zmiany skórne?

Niektórzy mówią o niej „skaza białkowa”. Inni – świerzbiączka, egzema, wyprysk atopowy albo bardziej medycznie, neurodermitis. Wszystkie te nazwy określają tę samą przewlekłą chorobę skóry o podłożu alergicznym. Jak rozpoznać AZS, gdzie najczęściej lokują się zmiany skórne?

AZS dodano: 17.10.2013 16:17
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Domańska, partnerka Andrzeja Krzywego. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Anna Domańska, partnerka Andrzeja Krzywego. Kim jest? Co osiągnęła? Na ...

atopowe zapalenie skóry szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. atopowe zapalenie skóry. Wszystko na temat atopowe zapalenie skóry na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.