porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czym jest spowodowany autyzm? Co o nim wiemy NA PEWNO?

Autyzm to jedna z najbardziej zagadkowych chorób. Mimo że od zdiagnozowania pierwszego przypadku minęło ponad 60 lat, naukowcy wciąż nie znają jej przyczyn. Jednakże dzięki nowoczesnym metodom badań wiemy na jej temat coraz więcej. Czy znasz aktualny stan wiedzy o autyzmie?  

dzieci autystyczne dodano: 02.04.2012 12:26

Mądralińska - video bajka video dla dzieci autystycznych -jakie gwiazdy wystąpiły w projekcie i dlaczego? [VIDEO]

Na portalu YouTube pokazała się już druga bajka dla dzieci autystycznych. Autorem całej serii „Anielskie bajki" jest raper, Krzysztof Gorzkiewicz. Bajka „Mądralińska” opowiada o siostrze chłopca chorego na autyzm.

bajka „Mądralińska” dodano: 18.03.2014 12:14

Jakie są OBJAWY AUTYZMU u dziecka?

Autyzm – tajemnicza choroba, na którą do tej pory nie znaleziono lekarstwa i której przyczyn tak naprawdę nie znamy – to zaburzenie rozwojowe, które wynika z nieprawidłowej pracy mózgu. 3-4-krotnie częściej pojawia się u chłopców niż u dziewczynek. Dowiedz się, jakie są objawy autyzmu u dziecka.

autyzm badania dodano: 13.11.2012 09:15

Jakie są skutki zaniechania szczepienia dzieci?

Gdyby zaniechać szczepień, jak sugerują ich przeciwnicy, wkrótce rozpętałaby się nowa fala zachorowań. Tak było po nieuzasadnionym (wyjaśniły to liczne, wiarygodne badania) łączeniu dawnej szczepionki przeciwko śwince, odrze i różyczce z pojawianiem się autyzmu. Szczepić czy nie szczepić dzieci?

choroby zakaźne dodano: 06.09.2012 07:35 | odpowiedz (3)

Zespół Aspergera: objawy, leczenie?

Choć zespół Aspergera występuję częściej niż autyzm, trudności z jego rozpoznaniem mają nie tylko rodzice, ale też specjaliści. Objawy są bardzo różne i mają różne nasilenie. Wiele osób z mało nasilonym objawami uznaje się często nie za chorych, tylko za dziwaków. Jednym z objawów zaburzenia, który pojawia się u wszystkich z Aspergerem jest trudność w akceptowaniu zmian.

choroba psychiczna dodano: 05.02.2015 09:21 | odpowiedz (2)

Czy cesarskie cięcie powoduje autyzm?

Czy to możliwe, że poród poprzez cesarskie cięcie może powodować autyzm? Czym jest autyzm i z czego wynika ta choroba? Czy powodowana jest tylko przez rodzaj porodu?

autyzm przyczyny dodano: 10.09.2014 09:03
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Katarzyna Bonda - królowa polskiego kryminału?
Kim jest Katarzyna Bonda - królowa polskiego kryminału?

Katarzyna Bonda zyskała miano królowej polskiego kryminału. Już od kilku ...

autyzm szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. autyzm. Wszystko na temat autyzm na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.