porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Azalia ogrodowa: jakie odmiany warto posadzić w ogrodzie?

Azalie zachwycają wiosną pięknymi, dużymi kwiatostanami, a także intensywnym zapachem. Wiele odmian azalii, różnorodność ich kolorów, wielkość kwiatów oraz wielkość całego krzewu sprawiają, że można dobrać odpowiednią roślinę do wielkości naszego ogrodu i panujących w nich warunków klimatyczno-glebowych. Jakie odmiany azalii udają się w polskim klimacie?

azalia japońska dodano: 03.06.2013 17:04

Azalie ogrodowe: jakie kupować, jak je pielęgnować, jak o nie dbać?

Azalie zaczynają kwitnąć już w maju i czerwcu. Obsypane gęsto kwiatami są dekoracją ogrodu. Do małego ogrodu wybierz azalie japońskie, które rosną do 1 m, w większym posadź wielkokwiatowe. Najładniej wyglądają skomponowane w malowniczą grupę. Mówimy, jak dobierać azalie do ogródu i jak o nie dbać.

azalia dodano: 09.08.2013 13:47

Azalia ogrodowa - jak sadzić i pielęgnować?

Azalie to jedne z najbardziej efektownych krzewów. Wiosną i wczesnym latem zachwycają bujnością i barwnością kwiatów – od białej przez wszelkie odcienie żółci do fioletu i czerwieni. Jeżeli będą prawidłowo pielęgnowane będą wspaniałą ozdobą każdego ogrodu. Jak uprawiać azalie, by pięknie kwitły?

azalia nawożenie dodano: 14.05.2013 17:49

Azalia ogrodowa: jak przesadzać, nawozić i przycinać?

Azalie to rośliny cieszące się znacznym zainteresowaniem działkowców. Swoją popularność zawdzięczają na równi efektownym kwiatom i wysoko cenionemu zapachowi. Jak dbać o azalię ogrodową?

azalie dodano: 24.01.2014 17:59

Jak i kiedy przesadzać różaneczniki?

Różaneczniki, czyli rodoendrony i azalie to lubiane przez ogrodników amatrów rośliny. Q sprzedaży jest tak wiele wspaniale kwitnących odmian, że często trudno podjąć decyzję, które wybrać do ogrodu. Ale gdy już wybierzemy, trzeba zadbać o ich dobry start, czyli odpowiednio posadzić

rododendron dodano: 09.09.2014 11:00

Czy azalie doniczkowe można przesadzić do ogrodu

Większość odmian azalii uprawianych w doniczkach pochodzi od wywodzącego się z Chin gatunku Rhododendron simsii (Azalea indica). Roślina ta nie jest odporna na mróz i dlatego nie może zimować w ogrodzie. Warto ją jednak tam przenieść na lato, bo to da gwarancję, że azalia ponownie zakwitnie.

azalia dodano: 23.09.2014 14:40
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ojciec Jan Król, prawa ręka ojca Rydzyka. Kim jest? Co robi?

Kim jest ojciec Jan Król, wicedyrektor Radia Maryja i Telewizji ...

azalia ogrodowa szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. azalia ogrodowa. Wszystko na temat azalia ogrodowa na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.