porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jaka jest najdroższa kawa świata? Dlaczego jest tak droga?

Pochodząca z południowo-wschodniej Azji kawa luwak, czyli Kopi Luwak to najdroższa kawa świata. Cena za kilogram tego rarytasu przekracza często 750 euro! Nie każdy jednak wie, że ziarna, z których powstaje pyszny napój uzyskuje się z odchodów... drapieżnego zwierzęcia. Jak pozyskuje się kawę luwak i dlaczego jej cena jest taka wysoka?

cena dodano: 24.01.2012 13:44

Syndrom chińskiej restauracji. Czym jest? Czy występuje naprawdę?

Długo uchodził za miejską legendę, ale lekarze w końcu wpisali go na listę jednostek chorobowych. Syndrom chińskiej restauracji atakuje nagle i wcale nie jest przyjemny. Sprawdź, co to takiego.

chińszczyzna dodano: 13.05.2013 11:12

Dlaczego lew nie może być królem dżungli?

Lew nie jest wcale największym kotem. O wiele potężniejszy od niego jest tygrys. Poza tym lwy wolą życie na sawannach, niż w gęstych lasach. Nazywanie lwa królem dżungli jest więc nieprawdziwe, niesprawiedliwe i niczym nie uzasadnione.

Afryka dodano: 10.01.2012 20:27 | odpowiedz (3)

Komu nie pokazywać kciuka? NIEBEZPIECZNE GESTY - Mowa ciała - cz.1

Podróżujesz? Uważaj na swoje gesty. Niewinna u nas gestykulacja, takie jak uniesienie kciuka, czy kiwanie palcem, w innych krajach mogą być uznane za obraźliwe i przysporzyć nam wielu kłopotów. Sprawdź, które gesty za granicą rozumiane są zupełnie inaczej niż w Polsce.

Bliski Wschód dodano: 19.10.2011 10:41

Gdzie nie dotykać nosa, kogo obrazi otwarta dłoń? NIEBEZPIECZNE GESTY - MOWA CIAŁA - cz. 2

Wysunięty do góry środkowy palec, który niedelikatnie sugeruje, że nasz partner w dyskusji powinien już sobie pójść, to gest obraźliwy niemal w każdej części świata. Będąc za granicą, powinniśmy jednak pamiętać, jakich gestów unikać, by nie urazić osoby, której próbujemy przekazać coś...pozytywnego. Przeczytaj nasz poradnik!

Bliski Wschód dodano: 09.11.2011 09:48

Dlaczego chińska wioska Huaxi to chiński raj? Nieznany azjatycki Disneyland

Raj na ziemi? Huaxi - chiński raj. Wyspy Kanaryjskie czy Amazonka w środku komunistycznych Chin? Wioska Huaxi to niesamowite miejsce na skalę światową. Nowoczesna miasto sięga po najlepsze wzorce, aby zadziwić turystów, których przyciąga jak żadne inne miejsce w tej części świata. 

chiny dodano: 15.10.2011 00:05

W których miastach są najdroższe biura na świecie?

Tak się utarło, ze atrakcyjność miast, bo najważniejsza jest ich albo turystyczna albo biznesowa funkcja, mierzy się między innymi cenami wynajmu powierzchni biurowych. Kiedyś najdrożej było w Nowym Jorku, a teraz prym wiedzie Hong Kong i Azja. Warszawa była w połowie 2012 roku na 64. miejscu.

biurowce dodano: 31.07.2012 10:10
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Co robił przez 4 lata? [SUKCESY i PORAŻKI]
Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Co robił przez 4 lata? [SUKCESY i PORAŻKI]

Miały być tańsze leki, skrócenie kolejek i szybkie leczenie dla ...

Azja szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Azja. Wszystko na temat Azja na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.