porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Słońce leczy choroby. Czy wiesz, jakie?

Codzienna porcja promieniowania ultrafioletowego jest tak samo ważna, jak porcja witamin i pierwiastków mineralnych. Pod wpływem promieni słonecznych w ludzkiej skórze powstaje witamina D, która ma zbawienny wpływ nie tylko na nasze kości, ale także na narządy wewnętrzne.

choroby serca dodano: 23.02.2012 11:06

Czym jest marsz alergiczny?

Suchej skóry czy wyprysków o podłożu alergicznym u niemowlęcia nie wolno lekceważyć. Nie tylko dlatego, że sprawią dziecku ból, a wam zapewnią wiele bezsennych nocy. Zaniedbane, mogą być nawet jedną z przyczyn astmy.

ALERGIA dodano: 13.08.2012 09:34 | odpowiedz (1)

AZS - czym są kryteria Hanifina i Rajki?

Jak odróżnić wysypkę alergiczną od atopowego zapalenia skóry, czyli AZS. Lekarz stosuje do tego kryteria Hanifina i Rajki.  To zbiór objawów, które mogą świadczyć o tym, że dziecko ma atopowe zapalenie skóry.

atopowe zapalenie skóry dodano: 27.10.2013 17:20

Jak się diagnozuje Atopowe Zapalenie Skóry u dziecka?

AZS, czyli Atopowe Zapalenie Skóry to choroba podstępna, bo daje wiele pozornie nie związanych ze sobą objawów. Jak rozpoznać AZS u dziecka?

alergia skórna dodano: 27.10.2013 11:20

AZS - gdzie najczęściej lokują się zmiany skórne?

Niektórzy mówią o niej „skaza białkowa”. Inni – świerzbiączka, egzema, wyprysk atopowy albo bardziej medycznie, neurodermitis. Wszystkie te nazwy określają tę samą przewlekłą chorobę skóry o podłożu alergicznym. Jak rozpoznać AZS, gdzie najczęściej lokują się zmiany skórne?

atopowe zapalenie skóry dodano: 17.10.2013 16:17
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ksiądz Adam Boniecki: kim jest, co o nim wiemy?
Ksiądz Adam Boniecki: kim jest, co o nim wiemy?

Ksiądz Adam Boniecki to ważna postać życia społecznego w Polsce ...

AZS szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. AZS. Wszystko na temat AZS na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.