porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

WIELKANOC. Tradycyjna babka świąteczna w nowej odsłonie - jak ją upiec?

Zbliża się wiosna, a wraz z nią Święta Wielkanocne. Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć bab i mazurków. Masz ochotę na tradycyjne wypieki w nowatorskiej odsłonie? Wypróbuj przepis na tradycyjną babkę z pysznym nadzieniem. Mówimy jak zrobić babkę drożdżową nadziewaną bakaliami.

baba drożdżowa dodano: 16.04.2014 13:02

Babka piaskowa - biszkoptowa wersja tradycyjnej baby wielkanocnej.

Tradycyjne baby wielkanocne pieczone są z ciasta drożdżowego. Jednak przygotowanie baby drożdżowej zajmie nam dużo czasu. Możemy go zaoszczędzić, przygotowując babkę wielkanocną z ciasta biszkoptowego. Jest równie smakowita i pachnąca jak ta tradycyjna. Sprawdź, jak zrobić babkę piaskową.

baba drożdżowa dodano: 07.03.2016 16:59

Kulicz paschalny - przepis na rosyjską babkę wielkanocną

Kulicz to nic innego jak baba wielkanocna podawana podczas prawosławnych świąt. Pieczony jest na bazie drożdży z dodatkiem orzechów i rodzynek i polewany dużą ilością lukru.

ciasta na Wielkanoc dodano: 28.03.2015 12:26

Babka imbirowa - przepis na Wielkanoc i nie tylko

Słodkie mazurki, puszyste serniki, strucle owocowe i oczywiście baby to ciasta, bez których stół wielkanocny nie może się obyć. Te ostatnie wypiekane były od pokoleń. Do dziś przetrwały tradycyjne przepisy na baby drożdżowe, powstały też jednak receptury nowe - jak ta na babkę imbirową.

babka imbirowa przepisy dodano: 29.03.2015 17:38

Przepis na babę wielkanocną - niezawodny [PRZEPISY na WIELKANOC]

Przepisy na Wielkanoc często przechodzą z pokolenia na pokolenie. Upieczenie baby drożdżowej wydaje się wielu osobom trudne. Sięgamy więc do niezawodnych przepisów i dlatego w tym roku na twoim wielkanocnym stole może znaleźć się pyszna baba wielkanocna. Sprawdź, jak ją upiec.

ciasto drożdżowe dodano: 27.03.2015 10:06
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Dzieci Bronisława Komorowskiego – kim są, co robią?
Dzieci Bronisława Komorowskiego – kim są, co robią?

Bronisław Komorowski z dumą powtarza, że ma aż pięcioro dzieci ...

baba wielkanocna szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. baba wielkanocna. Wszystko na temat baba wielkanocna na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.