- Jak urządzić mały przedpokój? PORADY
- Jak bezpiecznie używać pilarki tarczowej?
- Jak stracono słynny transatlantyk Normandie?
- Obrady Okrągłego Stołu – jakie były postanowienia?
- Bohdan Smoleń – kim jest? [KARIERA, RODZINA, CHOROBA]
- Z kim zagra Polska w eliminacjach do EURO 2016?
- Jak zrobić wielkanocną dekorację z wiosennych kwiatów w koszyku?
- Drugi pierwszy raz. Jak powrócić do seksu po przyjściu na świat dziecka?
- Ewa Kasprzyk rozwiedzie się z mężem? Kim jest jej nowy partner?
- Seks po hiszpańsku, czyli jak zostać mistrzynią hiszpana
Czy osoba uprawiająca amatorsko sport musi się badać u lekarza?
Chodzisz na siłownie, pływasz, jeździsz na rowerze, biegasz. To bardzo dobrze, aktywność fizyczna jest niezbędna dla zachowania zdrowia. Ale czy kiedykolwiek zdarzyło ci się sprawdzić, czy uprawiana przez ciebie dyscyplina rzeczywiście służy zdrowiu? Kiedy należy skonsultować się z lekarzem?
Kalendarz badań lekarskich. Jakie badania i jak często powinni wykonywać mężczyźni?
Każdy mężczyzna powinien poddawać się profilaktycznie badaniom - dla zachowania dobrego zdrowia nie wystarczy bowiem odpowiednia dieta i ruch. Sprawdźcie, w jakim wieku i jak często powinni badać się panowie. Jakie badania profilaktyczne powinien wykonać każdy mężczyzna?
Jak przygotować się do badań lekarskich?
Wybierasz się na badanie krwi i moczu? Zobacz, jak powinieneś się przygotować. Nie każdy z nas ma bowiem świadomość, że wynik naszych badań zależy od tego co spożyjemy dnia poprzedniego i czy weźmiemy lekarstwa. Co to znaczy „być na czczo”? Czy przed badaniem krwi można wziąć leki? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w artykule.
Badania dla biegaczy. Jak często i jakie badania powinni wykonywać biegacze?
Bieganie jest bardzo zdrowym sportem. Jednak nawet jego rekreacyjne uprawianie może być sporym obciążeniem dla organizmu. Jakie badania są przewidziane dla biegaczy, co lekarz sprawdzi, aby pozwolić nam biegać?
Badania okresowe pracowników. Jakie wprowadzono zmiany?
Osoby zmieniające pracę nie będą musiały robić nowych badań lekarskich, jeśli już te posiadane będą nadal aktualne, a warunki pracy na nowym stanowisku będą podobne jak na poprzednim. Zmiany wchodzą w życie od kwietnia 2015 roku.
Jak się przygotować do badań lekarskich?
Każdy z nas powinien się systematycznie badać. Warto regularnie, raz w roku, wykonywać przynajmniej podstawowe badania lekarskie, takie jak badanie krwi czy moczu. Badania tego typu pomagają stwierdzić, czy coś złego nie dzieje się w naszym organizmie.
Pracownicze badania lekarskie - co się zmieni od stycznia 2015 roku?
Od 1 stycznia wejdzie w życie znowelizowana ustawa dotycząca wstępnych badań lekarskich, którym muszą być poddawani nowozatrudnieni pracownicy. Mówimy o zmianach w pracowniczych badaniach lekarskich.
Jakie badania zrobić po pięćdziesiątce?
Po 50. roku życia zmiany hormonalne dają się we znaki nie tylko gorszą formą i różnymi dolegliwościami. Mogą też przyśpieszyć rozwój chorób sercowo-naczyniowych czy osteoporozy. Dlatego nie zaniedbuj systematycznych badań. Sprawdź, jakie z nich trzeba wpisać do kalendarza.
Jakie badania zrobić po czterdziestce?
Nowotwory, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy cukrzyca typu 2 rozwijają się w ukryciu, długo nie powodując żadnych dolegliwości. By wykryć te choroby i móc je skutecznie leczyć, niezbędne są systematyczne badania lekarskie. Sprawdź, jakie z nich powinnaś wykonywać po 40. urodzinach.
Agnieszka Kotlarska to polska aktorka, znana przede wszystkim z filmu ...
-
zobacz sylwetkę