porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy skłonność do otyłości to wina genów?

No i wyszło szydło z worka. Niektórzy ludzie mogą katować się jedząc sałatę, a i tak będą narażeni na otyłość. Pod warunkiem, że posiadają określoną wersję genu CD36. Sprawia on, że najbardziej smakują im tłuste potrawy i wcześniej czy później rzucą się na golonkę, nie zważając na groźbę utycia.

apetyt dodano: 09.02.2012 09:53

Dlaczego starsi ludzie są bardziej szczęśliwi?

Szczęśliwe jest życie staruszka – dowodzą naukowcy z amerykańskiego Perdue University. Przez kilka lat obserwowali seniorów, przeprowadzali z nimi eksperymenty. Uznali, że chociaż fizyczna i umysłowa sprawność ludzi starszych maleje, to ich poziom zadowolenia z życia... rośnie.

emeryci dodano: 24.01.2012 15:16

Jak i dlaczego śpiewają kanarki?

Naukowcy z Antwerpii byli bliscy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kanarki śpiewają, ale na wyjaśnienie tego zagadnienia trzeba będzie jeszcze poczekać. A wszystko przez... włamanie.

Antwerpia dodano: 28.02.2012 09:57

Skąd pochodzą europejscy meżczyźni?

Nowe badania naukowców z Uniwersytetu Leicaster wykazują, że nawet do 80 procent współczesnych Europejczyków pochodzi od pierwszych rolników, którzy ok. 10 tys. lat temu wyruszyli z "Żyznego Półksiężyca" nad Morzem Śródziemnym. Z kolei nasze pramatki pochodzą z plemienia myśliwych-zbieraczy.

Bliski Wschód dodano: 03.02.2012 10:53

Czy wiesz, że kobiety boli bardziej? Dlaczego kobiety odczuwają ból intensywniej niż mężczyźni?

Kobiety znacznie intensywniej odczuwają ból niż mężczyźni. Dzieje się tak w przypadku prawie wszystkich dolegliwości. Tak przynajmniej wynika z obserwacji lekarzy, którym pacjenci opisują ból, przez który cierpią. Zjawisko to opisuje fachowy magazyn „Journal of Pain”.

ból dodano: 31.01.2012 16:11
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Masiak. Kim był zabity dziennikarz z Mławy?

Łukasz Masiak, znany mławski dziennikarz, został zamordowany w toalecie w ...

badania naukowe szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. badania naukowe. Wszystko na temat badania naukowe na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.