porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Badanie prenatalne, które wykrywa zespół Downa. Na czym polega?

Wrodzone wady rozwojowe - najczęstsze to trisomie chromosomów 21, 18, 13 - ma 2-4 proc. noworodków. Statystycznie jedno na 800 dzieci rodzi się z zespołem Downa (trisomia 21), jedno na 6000 – z zespołem Edwardsa (trisomia 18) i jedno na 10 000 – z zespołem Patau (trisomia 13). Jak je wykryć?

ciąża dodano: 03.09.2014 11:19

Test Harmony - co to za badanie? Kto może je wykonać?

Test Harmony - co to jest? Jeśli chcesz wiedzieć, czy dziecko nie ma zespołu Downa, a nie chcesz robić amniopunkcji, ten test jest dla ciebie. Niestety, słono kosztuje: 2600 zł.

test Harmony dodano: 26.02.2015 12:38

Jakie badania wykrywają wady cewy nerwowej?

Wady cewy nerwowej (WNC) – bezmózgowie, przepuklina mózgu i rdzenia, a także rozszczep kręgosłupa – powstają w pierwszych tygodniach po zapłodnieniu, kiedy układ nerwowy płodu zaczyna dopiero się rozwijać. Jakie badania wykrywają wady cewy nerwowej?

bezmózgowie dodano: 15.07.2014 15:41

Co to jest test NIFTY? Kto może go zrobić i po co?

Polsce można już zrobić bezpieczny, nieinwazyjny test, który umożliwia wykrycie u dziecka wad genetycznych, w tym zespołu Downa, na podstawie badania próbki krwi matki. Cena: ok. 2500 zł. Co to jest test NIFTY? Kto może go zrobić i po co?

AMNIOPUNKCJA dodano: 27.08.2013 14:31

Ciąża po czterdziestce - za i przeciw

Choć ciąża po czterdziestce wiąże się z nieco większym ryzykiem dla matki i dziecka, zwykle kończy się urodzeniem zdrowego malucha. Wymieniamy plusy i minusy późnego macierzyństwa.

ciąża po czterdziestce dodano: 29.07.2013 12:08

Amniopunkcja - co to jest? Na czym polega? Czy ją robić? Dobre Rady

Zdrowie dziecka jest dla przyszłych mam najważniejsze. Stąd też ich zdrowy tryb życia w czasie ciąży, kontrole lekarskie czy przyjmowanie kwasu foliowego. Jednak nie wszystkim chorobom dziecka przyszła mama jest w stanie zapobiec. Amniopunkcja pozwala wykryć i zacząć leczyć wady dziecka jeszcze w czasie ciąży. Ale czy to badanie jest bezpieczne?

AMNIOPUNKCJA dodano: 01.05.2013 13:40

CIĄŻA. Jakie BADANIA zleci lekarz PRZED PORODEM?

Większość kobiet w całym swoim życiu nie zrobiła tylu badań, ile w trakcie ciąży. W tym szczególnym stanie warto zaufać medycynie  i pilnować terminów badań. A już szczególnie tych przed samym porodem.

badania przed porodem dodano: 30.12.2012 21:14
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rodzina Anny Grodzkiej. Kim są członkowie jej rodziny?

Kim jest najbliższa rodzina Anny Grodzkiej? Była żona Grażyna, syn ...

badania prenatalne szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. badania prenatalne. Wszystko na temat badania prenatalne na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.