porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak sprawdzić czy mamy osteoporozę?

Osteoporoza nie daje sygnałów, które mogłyby skłonić nas do wykonania badań profilaktycznych. Zwykle więc trafiamy do lekarza, gdy choroba jest zaawansowana. Podstawowym badaniem pozwalającym sprawdzić stan kośćca jest densytometria (czyli pomiar gęstości minerałów, z których zbudowane są kości). Najczęściej wykonuje się badanie kręgosłupa lędźwiowego i kości udowej w okolicy stawu biodrowego. U osób zdrowych badanie profilaktyczne przeprowadza się na kości przedramienia, nadgarstka i piętowej

densytometria dodano: 30.10.2013 14:08

Jakie badania zrobić po trzydziestce?

Mając 30 lat, nie myślisz jeszcze o chorobach. Ale to najlepszy moment, by zacząć systematycznie kontrolować stan zdrowia, bo daje to szansę wytropić choroby we wczesnym stadium, kiedy można je całkowicie wyleczyć albo trzymać w ryzach. Sprawdź, jakie badania powinnaś teraz zrobić.

kalendarz badań dodano: 31.03.2014 12:11

Mammografia - czy badanie mammograficzne jest bezpieczne dla zdrowia? Co myśli o mammografii Aneta Kręglicka?

Czy mammografia jest niebezpieczna? Co o tym badaniu powiedziała Aneta Kręglicka? Dlaczego lekarze onkolodzy łapią się za głowy słysząc tego typu wypowiedzi?

Angelina Jolie mastektomia dodano: 22.05.2013 08:18

Jak przeprowadzane jest BADANIE CYTOLOGICZNE?

Badanie cytologiczne jest bardzo ważne dla każdej kobiety po inicjacji seksualnej. Cytologia pozwala ocenić, czy wśród komórek szyjki macicy nie ma komórek nieprawidłowych, zmian przedrakowych bądź samego raka. Badanie pomaga rozpoznać wczesne objawy, co może zapobiec poważnej chorobie.

badanie cytologiczne dodano: 05.11.2012 10:48

Czy BADANIE CYTOLOGICZNE boli?

Cytologia jest najskuteczniejszą metodą wykrywania nieprawidłowości skórnych - związanych z rozwojem raka szyjki macicy. Jest to bardzo ważne badanie, na które powinna uczęszczać każda kobieta po inicjacji seksualnej - przynajmniej raz w roku.

badanie cytologiczne dodano: 05.11.2012 10:47

Do jakich badań namawia kobiety KASIA TUSK? Co ma wspólnego znana blogerka z rakiem szyjki macicy?

Kasia Tusk dołączyła do osób, które popierają Polską Koalicję na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Kasia Tusk, jedna z najpopularniejszych obecnie blogerek - namawia kobiety do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. 

blog mamakelifeeasier.pl dodano: 18.04.2012 09:08

TEST CIĄŻOWY. Dlaczego mężczyźni powinni raz na jakiś czas zrobić test ciążowy? Co to jest RAK JĄDRA?

To nie żart - test ciążowy może uratować niejednemu mężczyźnie nie tylko zdrowie, ale i życie! Przekonał się o tym pewien chłopak z Kanady. O co chodzi?

gonadotropina kosmówkowa dodano: 09.11.2012 12:24

FOB Test. Rak jelita grubego - czy test pozwala na wykrycie raka jelita grubego?

Rak jelita to choroba bardzo podstępna - długo rozwija się, nie dając żadnych wyraźnych objawów. Tymczasem wcześnie wykryty jest uleczalny w 100 proc. Prostym sposobem na zbadanie się jest zrobienie testu na obecność krwi utajonej w kale. FOB TEST - jak to działa?

FOB test dodano: 04.02.2014 12:50

MORFOLOGIA KRWI - JAK CZYTAĆ WYNIKI krwi i jakie są normy?

To badanie mówi nam wiele o stanie naszego zdrowia. Warto je więc wykonywać przynajmniej raz do roku. Jak ocenić, czy wyniki morfologii są prawidłowe?

białe krwinki dodano: 29.06.2012 12:31 | odpowiedz (1)

Jakie badania zrobić po pięćdziesiątce?

Po 50. roku życia zmiany hormonalne dają się we znaki nie tylko gorszą formą i różnymi dolegliwościami. Mogą też przyśpieszyć rozwój chorób sercowo-naczyniowych czy osteoporozy. Dlatego nie zaniedbuj systematycznych badań. Sprawdź, jakie z nich trzeba wpisać do kalendarza.

badania lekarskie dodano: 14.04.2014 11:56
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
GRAŻYNA KULCZYK: kim jest? Co osiągnęła jedna z najbogatszych kobiet w Polsce?

W tegorocznym rankigu najbogatszych kobiet przeprowadzonym przez „Wprost” Grażyna Kulczyk ...

badania profilaktyczne szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. badania profilaktyczne. Wszystko na temat badania profilaktyczne na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.