porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jakie badania w drugim trymestrze ciąży?

Regularne badania w ciąży są bardzo istotne - zarówno dla zdowia przyszłej mamy, jak i dziecka. Jakie badania musi wykonać kobieta w drugim trymestrze ciaży?

badanie glukozy dodano: 03.03.2015 12:30

Zespół pasm owodniowych - co to jest? Jakie jest zagrożenie dla płodu?

W Zawierciu urodził się chłopczyk bez rąk i nóg, co okazało się dopiero... po porodzie. Podczas ciąży jego matka miała 6 badań USG i żaden lekarz nie wykrył wady. Dziecko cierpi na tzw. zespół pasm owodniowych. Wyjaśniamy, co to za choroba.

płód dodano: 26.02.2015 12:38

Jaka jest różnica między usg 3D a 4D?

Jeszcze nie tak dawno samo badanie USG było luksusem. Możliwość podejrzenia własnego dziecka wydawała się rodzicom przełomowym odkryciem. Choć wielu specjalistów, w celach diagnostycznych nadal korzysta z usg 2D, możliwości są znacznie większe: 3D, 4D... Zobacz, czym one się właściwie różnią.

ciąża dodano: 29.08.2013 07:46

Rentgen a ciąża - dlaczego prześwietlenie w czasie ciąży jest niebezpieczne dla płodu?

Czy można robić prześwietlenie w ciąży? W ciąży nie powinno się wykonywać badania rentgenowskiego. Nawet niewielka ilość promieniowania jonizującego może uszkodzić rozwijający się płód. Jakie badania są bezpieczniejsze niż prześwietlenie dla płodu? Dlaczego prześwietlenie jest niebezpieczne w ciąży?

BADANIE dodano: 03.12.2012 13:37

Jakie badania w trzecim trymestrze ciąży?

Jeśli jesteś w ciąży, powinnaś przestrzegać zalecanych badań - dzięki temu lekarz może kontrolować stan twojego zdrowia i rozwijającego się maleństwa. Dowiedz się, jakie badania czekają cię w trzecim trymestrze ciąży.

antygen HBs dodano: 10.01.2013 13:30

Jakie BADANIA w pierwszym trymestrze CIĄŻY?

Sprawę ciąży potwierdziłaś już wykonaniem testu ciążowego, teraz czas na wizytę u lekarza ginekologa. Zobacz, jakie badania powinnaś zrobić na początku ciąży – w pierwszym trymestrze ciąży.

badanie krwi dodano: 02.01.2013 14:18

CIĄŻA. Jakie BADANIA zleci lekarz PRZED PORODEM?

Większość kobiet w całym swoim życiu nie zrobiła tylu badań, ile w trakcie ciąży. W tym szczególnym stanie warto zaufać medycynie  i pilnować terminów badań. A już szczególnie tych przed samym porodem.

badania prenatalne dodano: 30.12.2012 21:14

Czego możesz oczekiwać i wymagać od dobrego ginekologa, który prowadzi twoją ciążę?

W ciąży potrzebujesz dobrej opieki medycznej, bo od tego może zależeć zdrowie twojego dziecka. Szukaj więc kompetentnego i rzetelnego ginekologa. Oto, czego możesz od niego oczekiwać.

badania genetyczne dodano: 29.02.2012 09:29

Cukrzyca w ciąży - czy jest groźna dla matki i dziecka? Jak ja rozpoznać?

Cukrzyca w ciąży może ujawnić się także u kobiet, które wcześniej miały poziom cukru we krwi w normie. Często przebiega bez wyraźnych objawów, a w porę nie wykryta jest groźna i dla mamy i dla dziecka. Czym grozi nie leczona cukrzyca ciążowa?

cukrzyca ciążowa dodano: 08.01.2012 10:21
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paweł Domagała: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Paweł Domagała: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Paweł Domagała ma 31 lat i jest artystą wszechstronnie utalentowanym ...

badania w ciąży szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. badania w ciąży. Wszystko na temat badania w ciąży na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.