porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Tachykardia - co to jest, czym się charakteryzuje? To choroba czy przypadłość, kiedy jest groźna, jak badać?

Co to jest tachykardia? Jakie są objawy tachykardii, czyli częstoskurczu, który jest formą zaburzeń rytmu serca? Diagnostyka, leczenie i profilaktyka tachykardii, jakie są przyczyny tachykardii?

akcja serca dodano: 23.08.2013 17:55

Smak ważniejszy od social media, prawa do głosowania i... seksu? Wyniki badań

Smak towarzyszy nam na co dzień i choć dostarcza mnóstwa przyjemności, jest jakby niezauważalny. Dopiero gdy zdarzy się go stracić, np. podczas przeziębienia, dobrze widać, jak jest ważny. A co ludzie byliby w stanie poświęcić dla zachowania smaku? Okazuje się, że social media, prawo do głosowania, a nawet seks!

ankiety dodano: 17.06.2016 10:53

Efekt piwnych okularów - co to takiego?

Alkohol sprawia, że świat traci ostre kontury i wydaje się przyjemniejszy. Naukowcy zbadali efekt tzw. piwnych okularów. Na czym polega ten fenomen?

alkohol dodano: 25.06.2013 17:21

Jak żyją polscy seniorzy?

Dzień Babci i Dzień Dziadka to doskonała okazja, aby przyjrzeć się bliżej stylowi życia osób po 55. roku życia w Polsce. Czy nasi seniorzy są szczęśliwi? Jakie wartości są dla nich najcenniejsze? Jak widzą swoją przyszłość? 

co cenią seniorzy dodano: 20.01.2012 09:46

Do czego służy dziurawa prezerwatywa?

Ginekolog poleca prezerwatywę jako bardzo skuteczną ochronę przed wirusami. Dla katolika to problem: użyć, czy nie? Kościół Katolicki zezwala, aby prezerwatywy używały małżeństwa, ale nie jako środka antykoncepcyjnego, ale jako ochrony przed infekcją lub do pobrania nasienia do badania płodności.

choroba dodano: 13.09.2011 13:44

Lekarz zlecił ci CYTOLOGIĘ? Przeczytaj, co to jest cytologia? Po co robić badanie cytologiczne?

Cytologia to nauka o budowie i funkcjach komórki. To również potoczne określenie badania cytologicznego, które pozwala zdiagnozować raka szyjki macicy. Pamiętaj, badanie cytologiczne trwa chwilę, a może uratować życie! Przeczytaj, kiedy zrobić cytologię?

badanie cytologiczne dodano: 23.10.2011 18:26

Czerniak - jak wykonać samobadanie?

Letnie wakacje za nami, czas obejrzeć dobrze własne ciało, by wykluczyć rozwijającego się czerniaka. Samobadanie nam w tym pomoże. Jak je zrobić?

Czerniak dodano: 28.08.2014 15:24

Jak rozpoznać, czy dziecko nie jest chore?

Każdy rodzic potrafi rozpoznać, że z jego dzieckiem dzieje się coś niedobrego, że może je atakować choroba. Czasem jednak ogarnia go panika, tym bardziej, gdy nie ma już wolnych numerków do zaufanego pediatry. Jak rozpoznać chorobę u dziecka?

ból dodano: 14.10.2011 11:34

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA GŁOWY. Jak się przygotować do tomografii głowy?

Wybierasz się na tomografię głowy i nie wiesz, jak się do nie przygotować? Czy trzeba wstrzymać się od jedzenia, pić mniej albo więcej? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, czy do badania tomograficznego głowy konieczne jest jakiekolwiek wcześniejsze przygotowanie.

choroba dodano: 01.07.2014 05:40

Rentgen a ciąża - dlaczego prześwietlenie w czasie ciąży jest niebezpieczne dla płodu?

Czy można robić prześwietlenie w ciąży? W ciąży nie powinno się wykonywać badania rentgenowskiego. Nawet niewielka ilość promieniowania jonizującego może uszkodzić rozwijający się płód. Jakie badania są bezpieczniejsze niż prześwietlenie dla płodu? Dlaczego prześwietlenie jest niebezpieczne w ciąży?

badania w ciąży dodano: 03.12.2012 13:37
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Nick Cave: co wiemy o muzyku? [KARIERA, RODZINA]
Nick Cave: co wiemy o muzyku? [KARIERA, RODZINA]

Nick Cave naprawdę nazywa się Nicholas Edward Cave. Urodził się ...

BADANIE szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. BADANIE. Wszystko na temat BADANIE na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.