porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak przeprowadzane jest BADANIE CYTOLOGICZNE?

Badanie cytologiczne jest bardzo ważne dla każdej kobiety po inicjacji seksualnej. Cytologia pozwala ocenić, czy wśród komórek szyjki macicy nie ma komórek nieprawidłowych, zmian przedrakowych bądź samego raka. Badanie pomaga rozpoznać wczesne objawy, co może zapobiec poważnej chorobie.

badania profilaktyczne dodano: 05.11.2012 10:48

Dlaczego kobiety rzadko wykonują cytologię?

Każdego dnia na raka szyjki macicy umiera 5 Polek. Może udałoby się je uratować, gdyby robiły regularnie cytologię. Niestety nawet gdy dostajemy pocztą zaproszenie na bezpłatne badanie, rzadko z niego korzystamy. Niektóre kobiety nigdy nie pojawiają się w gabinecie ginekologa.

cytologia dodano: 03.01.2012 06:38

Czy BADANIE CYTOLOGICZNE boli?

Cytologia jest najskuteczniejszą metodą wykrywania nieprawidłowości skórnych - związanych z rozwojem raka szyjki macicy. Jest to bardzo ważne badanie, na które powinna uczęszczać każda kobieta po inicjacji seksualnej - przynajmniej raz w roku.

badania profilaktyczne dodano: 05.11.2012 10:47

Jak czytać wyniki cytologii? O co chodzi z systemem Bethesda?

Od pewnego czasu wyniki cytologii są opisywane według systemu Bethesda, nie ma już grup. Jak czytać wyniki badania cytologicznego? Co oznaczają litery w skalach wyników cytologii?

cytologia dodano: 21.03.2014 12:22

Lekarz zlecił ci CYTOLOGIĘ? Przeczytaj, co to jest cytologia? Po co robić badanie cytologiczne?

Cytologia to nauka o budowie i funkcjach komórki. To również potoczne określenie badania cytologicznego, które pozwala zdiagnozować raka szyjki macicy. Pamiętaj, badanie cytologiczne trwa chwilę, a może uratować życie! Przeczytaj, kiedy zrobić cytologię?

BADANIE dodano: 23.10.2011 18:26

ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM. Co powoduje wirus HPV? Przeczytaj, jaki jest związek pomiędzy zakażeniem wirusem HPV, a nowotworem szyjki macicy

HPV to wirus brodawczaka ludzkiego. Większość z ponad stu istniejących typów tego wirusa jest nieszkodliwa, jednak niektóre z nich mogą prowadzić do rozwoju raka szyjki macicy. Istnieje także związek pomiędzy zakażeniem niektórymi typami HPV, a rozwojem innych nowotworów. Przeczytaj, jak uniknąć zakażenia wirusem HPV?

cytologia dodano: 23.10.2011 17:37 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Joanna Przetakiewicz: Kto jest kim w rodzinie Kulczyków?
Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Joanna Przetakiewicz: Kto jest kim w rodzinie Kulczyków?

Jan Kulczyk nie żyje, jednak jego gigantyczna fortuna ma się ...

badanie cytologiczne szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. badanie cytologiczne. Wszystko na temat badanie cytologiczne na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.