porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Badanie krwi - co trzeba o nim wiedzieć?

Badanie krwi to jedno z podstawowych narzędzi, dzięki którym lekarz jest w stanie ocenić ogólny poziom naszego zdrowia, ale także odkryć wiele przesłanek mogących świadczyć o rozwoju jakiejś poważnej choroby. Jak przygotować się do takiego badania? Co warto o nim wiedzieć?

badanie krwi normy dodano: 14.02.2013 14:33

Niedobór żelaza - jakie badania wykonać? Anemia - jakie objawy i badania?

Jesteś osłabiony, blady, wypadają ci włosy i nie możesz się skoncentrować? Warto zbadać poziom żelaza we krwi.

anemia dodano: 19.05.2013 20:54

ALERGIA NA ROZTOCZA – objawy, leczenie, profilaktyka

Budzisz się z zatkanym nosem, łzawią ci oczy, źle się czujesz. Gdy wychodzisz z domu, dolegliwości nieco ustępują. Takie sytuacje mogą świadczyć o tym, że masz alergię na roztocza.

ALERGIA dodano: 01.03.2012 07:48

Jak przygotować się do badań lekarskich?

Wybierasz się na badanie krwi i moczu? Zobacz, jak powinieneś się przygotować. Nie każdy z nas ma bowiem świadomość, że wynik naszych badań zależy od tego co spożyjemy dnia poprzedniego i czy weźmiemy lekarstwa. Co to znaczy „być na czczo”? Czy przed badaniem krwi można wziąć leki? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w artykule. 

badania laboratoryjne dodano: 17.01.2012 14:51

MORFOLOGIA KRWI. Jak się odczytuje WYNIKI BADAŃ? Jak odczytać wynik badania krwi?

Jak odczytać wyniki morfologii? Każdy z tajemnych skrótów kryje ważne informacje o naszym stanie zdrowia. Przede wszystkim sprawdź czy mieścisz się w normie. Jeśli któryś z parametrów jest za wysoki albo za niski może oznaczać chorobę. Morfologia krwi jest pomocna w diagnostyce wielu chorób. Ogólne badanie krwi, czyli morfologię krwi, powinno wykonywać się raz w roku.

jak czytać wyniki krwi dodano: 11.06.2012 00:23

Anemia - co to za choroba, jak się objawia i jak wygląda leczenie?

Zdarza się, że zrzucając złe samopoczucie na karb wiosennego przesilenia, przeoczymy groźną chorobę. Przeczytaj, co to jest anemia i jak ją rozpoznać.

anemia dodano: 11.04.2013 11:03

MORFOLOGIA: Jak czytać wyniki? Co w morfologii krwi powinno nas niepokoić?

Jak czytać morfologię krwi, podstawowe badanie krwi jakie wykonują lekarze? Sprawdź jak możesz samodzielnie zinterpretowac wynik morfologii i kiedy powinieneś na pewno zasięgnąć konsultacji u lekarza. Zobacz jak czytać wyniki badań krwi.

jak czytać wyniki krwi dodano: 31.07.2013 16:48

PŁYTKI KRWI: Małopłytkowość - co to takiego i o czym świadczy?

Zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytów) jest w ciąży czymś normalnym. Trzeba jednak stale kontrolować ich stężenie, gdyż bardzo duża małopłytkowość może grozić krwotokiem, ponieważ płytki krwi odpowiadają za krzepliwość.

krzepliwość krwi dodano: 01.08.2013 13:25

Jak przygotować się do ciąży?

Decyzja zapadła. Chcesz urodzić dziecko. Co dalej? Jak się do tego przygotować? Co zrobić, by maksymalnie zmniejszyć ryzyko powikłań i by ciąża przebiegała prawidłowo? Wszystkiego nie da się przewidzieć, bo ciąża to bardzo wyjątkowy stan. Możesz jednak się do niej odpowiednio przygotować.

badania przed ciążą dodano: 17.11.2011 14:06 | odpowiedz (2)

Jakie BADANIA w pierwszym trymestrze CIĄŻY?

Sprawę ciąży potwierdziłaś już wykonaniem testu ciążowego, teraz czas na wizytę u lekarza ginekologa. Zobacz, jakie badania powinnaś zrobić na początku ciąży – w pierwszym trymestrze ciąży.

badania w ciąży dodano: 02.01.2013 14:18
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jacek Borcuch - kim jest?
Jacek Borcuch - kim jest?

Jacek Borcuch to człowiek kina. Znamy przede wszystkim z filmu ...

badanie krwi szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. badanie krwi. Wszystko na temat badanie krwi na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.