porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

ZAPALENIE DRÓG MOCZOWYCH u dziecka. Jak je rozpoznać i szybko wyleczyć?

Im mniejsze dziecko, tym trudniej zorientować się, że choroba rozwija się właśnie w drogach moczowych. Czy wiesz, jak postępować, by nie doszło do powikłań?

bakterie dodano: 02.03.2012 07:37

PRZEWLEKŁA CHOROBA NEREK. Dlaczego jest tak groźna? Objawy, leczenie, profilaktyka

Co to jest przewlekła niewydolność nerek i jakie są jej przyczyny? Ponad 600 milionów ludzi na świecie ma uszkodzone nerki. W Polsce na choroby nerek cierpi około 4 mln osób, czyli jedna na dziesięć. Jednak jak wskazują wyniki Programu Wczesnego Wykrywania Chorób Nerek w Polsce (PolNef) przypuszcza się, że przewlekłą chorobę nerek może mieć nawet 18 proc. Polaków. To bardzo dużo, a co gorsze - liczba chorych stale rośnie! Dlatego też przy okazji Światowego Dnia Nerek nefrolodzy zachęcają do badań profilaktycznych. 

choroby nerek dodano: 13.03.2012 23:50

Jak przygotować się do badań lekarskich?

Wybierasz się na badanie krwi i moczu? Zobacz, jak powinieneś się przygotować. Nie każdy z nas ma bowiem świadomość, że wynik naszych badań zależy od tego co spożyjemy dnia poprzedniego i czy weźmiemy lekarstwa. Co to znaczy „być na czczo”? Czy przed badaniem krwi można wziąć leki? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w artykule. 

badania laboratoryjne dodano: 17.01.2012 14:51

Co to jest zapalenie cewki moczowej u mężczyzn? Choroby przenoszone droga płciową - objawy i leczenie

To powszechne schorzenie przenoszone jest drogą płciową i dotyczy głównie ludzi młodych. Niestety, równie często jest lekceważone, co przy aktywności seksualnej, przyczynia się do przenoszenia zakażenia na kolejne partnerki i powikłań.

badanie wydzieliny dodano: 09.04.2013 16:51

Jak leczyć infekcje dróg moczowych?

Infekcje dróg moczowych wywołują zwykle bakterie Escherichia coli. Najczęściej dochodzi do zapalenia pęcherza moczowego albo odmiedniczkowego zapalenia nerek. Jak leczyć infekcje dróg moczowych?

infekcja pęcherza dodano: 10.08.2013 13:35

Masz cukrzycę? Dowiedz się, dlaczego powinieneś kontrolować nerki! Jak dbać o nerki w cukrzycy?

Nadmiar cukru bywa bardzo niebezpieczny dla nerek. Gdy zostaną uszkodzone, nie będą w stanie już filtrować krwi i może dojść do zatrucia organizmu. Jak dbać o nerki w cukrzycy?

badania nerek dodano: 03.09.2012 07:27

Co to jest hematuria? Dlaczego obecność krwi w moczu jest niebezpieczna?

Hematuria, czyli krwiomocz nie jest chorobą, lecz objawem świadczącym o tym, że z naszym organizmem dzieje się źle. Wymaga intensywnych działań w celu znalezienia przyczyny i leczenia.

Hematuria dodano: 05.06.2012 13:17

CHOROBY NEREK - jakie objawy i badania? Co powinno cię zaniepokoić?

Choroby nerek przez wiele lat nie dają żadnych objawów. Nie zauważone rozwijają się powodując nieodwracalne zmiany w narządach, niekiedy groźne dla życia.

analiza moczu dodano: 11.12.2012 10:08

Jak się przygotować do badań lekarskich?

Każdy z nas powinien się systematycznie badać. Warto regularnie, raz w roku, wykonywać przynajmniej podstawowe badania lekarskie, takie jak badanie krwi czy moczu. Badania tego typu pomagają stwierdzić, czy coś złego nie dzieje się w naszym organizmie.

badania krwi dodano: 26.09.2014 10:42

Jak przygotować się do ciąży?

Decyzja zapadła. Chcesz urodzić dziecko. Co dalej? Jak się do tego przygotować? Co zrobić, by maksymalnie zmniejszyć ryzyko powikłań i by ciąża przebiegała prawidłowo? Wszystkiego nie da się przewidzieć, bo ciąża to bardzo wyjątkowy stan. Możesz jednak się do niej odpowiednio przygotować.

badania przed ciążą dodano: 17.11.2011 14:06 | odpowiedz (2)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Joanna Przetakiewicz: Kto jest kim w rodzinie Kulczyków?
Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Joanna Przetakiewicz: Kto jest kim w rodzinie Kulczyków?

Jan Kulczyk nie żyje, jednak jego gigantyczna fortuna ma się ...

badanie moczu szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. badanie moczu. Wszystko na temat badanie moczu na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.