porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co to za bakteria GRONKOWIEC ZŁOCISTY, która zaatakowała przedszkolaki w Gdyni? Jak objawia się zatrucie gronkowcem?

42 dzieci i 9 osób z personelu przedszkola w Gdyni zatruło się gronkowcem złocistym, którego obecność potwierdziły badania. Co to za bakteria? Gdzie można ją znaleźć, jak wygląda leczenie?

dzieci dodano: 02.05.2012 14:17

Dlaczego SZKARLATYNA jest niebezpieczna?

Szkarlatyna to choroba zakaźna, atakująca głównie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, w okresie jesienno-zimowym. Można ją rozpoznać po szkarłatnym (malinowym) kolorze języka, jednak nim do tego dojdzie nawet przez kilka dni choroba może nie dawać żadnych objawów. 

ból gardła dodano: 16.01.2012 11:18

Jersinioza - co to za choroba, co ją wywołuje, jak się ją leczy?

Pierwsze przypadki jersiniozy odnotowano w Polsce w 2004 roku. Jest to odzwierzęca choroba zakaźna, która u dzieci objawia się przede wszystkim silną biegunką, natomiast u dorosłych – dolegliwościami przypominającymi zapalenie wyrostka robaczkowego.

biegunka dodano: 11.10.2011 10:45

Gronkowiec - co to za bakteria? Jak i czym leczyć gronkowca?

Nosicielami gronkowca jest około 50% z nas. Jednak zakażenia tą bakterią na szczęście nie są tak liczne. Na szczęście, bo infekcje, które powodują są niezwykle uciążliwe i groźne. Jak leczyć gronkowca?

antybiogram dodano: 16.03.2013 09:40 | odpowiedz (2)

Superbakteria, na którą nie ma lekarstwa - co to jest?

Dwa lata temu bakterię odporną na wszystkie antybiotyki odkryto u chorego, który wrócił z Afryki. Dzisiaj nosicielami superbakterii są setki pacjentów poznańskich szpitali. Patogen równie szybko rozprzestrzenia się w Warszawie.

choroba dodano: 19.09.2014 10:55
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Oscary 2015. Agata Trzebuchowska, aktorka z Idy - kim jest?
Oscary 2015. Agata Trzebuchowska, aktorka z Idy - kim jest?

Agata Trzebuchowska to młoda polska aktorka, któregoś dnia wypatrzona przez ...

bakteria szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. bakteria. Wszystko na temat bakteria na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.