porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego nie można lekceważyć biegunki?

Główne przyczyny biegunek to zakażenia wirusowe, bakteryjne, reakcje alergiczne na pożywienie, zatrucia pokarmowe, stres, nadużycie alkoholu, niepożądane działanie leków, zwłaszcza antybiotyków. Biegunkę może wywołać picie wody zawierającej lamblie, ameby lub inne pasożyty. Ale może być ona objawem poważnych schorzeń, np. zespołu nadwrażliwego jelita oraz raka. W większości przypadków biegunki szybko przemijają, nie pozostawiając żadnych śladów w organizmie.

ALERGIA dodano: 01.01.2014 19:28

Dlaczego PIASKOWNICE są niebezpieczne dla dzieci? Dlaczego BAKTERIE I PASOŻYTY lubią piasek?

Co dzieci najbardziej lubią robić w parkach lub na osiedlowych skwerkach? Oczywiście, babrać się w piaskownicach. Na tym małym terytorium tłoczą się budowniczowie zamków, tuneli, stawiacze babek. Ich rączki raz po raz trafiają do buzi. Tymczasem piaskownice są także ulubioną toaletą psów i kotów. Dzieciom ta wspólnota zdecydowanie nie wychodzi na zdrowie.

dzieci dodano: 13.04.2012 07:28 | odpowiedz (1)

Czy wino dezynfekuje?

Czy wiesz, że ten alkohol posiada właściwości dezynfekujące? Naukowcy dowiedli, że wina można używać np. do usuwania bakterii z naczyń kuchennych i stołów, a nawet do mycia warzyw i owoców... Naukowcy badali różne cechy wina takie jak zawartość alkoholu, siarczanów oraz poziom kwasowości. Okazało się, że wino, które zawiera najwięcej alkoholu i które wykazuje największą kwasowość, najlepiej sprawdza się w usuwaniu bakterii chorobotwórczych takich jak pałeczki okrężnicy, czy gronkowiec złocisty. Czy wino zastąpi dotychczasowe środki czystości?

alkohol dodano: 23.12.2013 17:14

ZAPALENIE OSKRZELI U DZIECI. Jakich objawów nie warto lekceważyć?

Zapalenie oskrzeli u dzieci najczęściej wywołują wirusy, rzadziej bakterie. To stan zapalny błony śluzowej oskrzeli, powstały na skutek działania takich wirusów jak: RSV, rhinowirusy, adenowirusy i inne. Czasem zapalenie oskrzeli wywołuje wirus grypy lub odry.

chore dziecko dodano: 27.10.2011 08:50

Czy sinice w morzu są groźne dla człowieka?

Sinice często spotykamy w Bałtyku. Wbrew powszechnej opinii, to nie glony (choć mają barwę mają zieloną), ale bakterie. Sprawdź, czym może grozić kąpiel razem z sinicami... 

Bałtyk dodano: 11.07.2012 10:27

ANGINA - jakie rozpoznanie, leczenie i powikłania ?

Angina nie ogranicza się tylko do gardła, choroba obejmuje cały ustrój, a jej konsekwencje mogą być poważne. Dlatego nie próbuj samodzielnego leczenia, ale możesz wspomóc kurację zaleconą przez lekarza. Angina - jak ją rozpoznać i leczyć?

angina dieta dodano: 24.10.2012 23:18

ZAPALENIE DZIĄSŁA. Co pomoże na zapalenie dziąseł, jak leczyć?

Problemy z żuciem pokarmów, rozpulchnienie, krwawienie podczas szczotkowania to znak, że dziąsła dotknięte zostały stanem zapalnym. Zignorowanie objawów może mieć bardzo uciążliwe skutki, a nawet doprowadzić do utraty zębów.

choroby dziąseł dodano: 02.04.2012 13:41

Co trzeba wiedzieć o antybiotykach? Łykać na potęgę czy unikać jak trucizny?

Antybiotyki są bardzo popularnym, i niestety nadużywanym, środkiem leczniczym. Jednak czasami nie da się ich uniknąć. Antybiotyki stosowane są w leczeniu schorzeń pochodzenia bakteryjnego, zabijają żywe bakterie (stąd nazwa anti – przeciw, bios – życie) i mają działanie antybakteryjne. Dzięki nim możemy pokonać choroby, które jeszcze nie tak dawno były śmiertelne.

antybiotyki dodano: 21.02.2012 10:59

ZAPALENIE PŁUC - jak je rozpoznać? Czym objawia się zapalenie płuc?

Wszystko zależy od tego, co je wywołało: bakterie, wirusy, drobnoustroje atypowe czy grzyby. Początek zapalenia płuc może być bardzo gwałtowny, ale może być też tak, że choroba przebiegnie prawie niezauważalnie. Jakie objawy wskazują na poszczególne rodzaje zapalenia płuc? Sprawdź czym objawia się zapalenie płuc?

kaszel dodano: 29.11.2011 09:41

Jak wykorzystać właściwości cebuli?

Ma ich wiele: od bakteriobójczych, poprzez odkażające, po przeciwzapalne. Zawarte w niej składniki poprawiają wygląd włosów i cery, wzmacniają kości, zęby i paznokcie. Ponadto cebula jest doskonałym składnikiem wielu potraw.

cebula dodano: 15.11.2011 13:24
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?

Kandydat na prezydenta, autor tekstów i piosenek, wokalista i polityk ...

bakterie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. bakterie. Wszystko na temat bakterie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.