porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czym MODERN JAZZ różni się od klasycznego tańca jazzowego? Jak się tańczy nowoczesny jazz?

Jazz współczesny, czyli inaczej modern jazz jest tańcem kontrastów, łączącym w sobie liryzm i dynamizm, przyspieszanie i zwalnianie, opadanie i wznoszenie. Styl ten wywodzi się z klasycznego tańca jazzowego i jest bardzo chętnie wykorzystywany w programie "You Can Dance - po prostu tańcz". Czym jest modern jazz?

BRIAN PONIATOWSKI YCD dodano: 06.06.2012 13:52

Co kwitnie w Ogrodach Muzycznych 2014?

To już czternasty raz. Festiwal Ogrody Muzyczne na dziedzińcu warszawskiego Zamku Królewskiego nie ustępuje pola latom biegnącym w trzecim tysiącleciu. W roku 2014 odbywa się w dniach 27 czerwca – 19 lipca. Tym razem na włoską nutę. Stąd podtytuł festiwalu: Evviva 'arte.

festiwal dodano: 01.07.2014 16:37

Kim jest Misty Copeland, która łączy balet z kulturystyką?

To połączenie wydaje się niemożliwe: balet i kulturystyka. A jednak Misty Copeland z powodzeniem łączy obie aktywności. Jest smukła, ale umięśniona, gibka, ale i wysportowana, w dodatku zdrowa i piękna. Kim jest Misty Copeland, baletnica nowej generacji?

kulturystyka dodano: 24.08.2014 22:10

Teatr Wielki-Opera Narodowa: jakie premiery baletowe w nowym sezonie?

Polski Balet Narodowy zapowiada swój nowy sezon 2015/2016 pod znakiem Williama Shakespeare'a. Magiczna „Burza” w choreografii Krzysztofa Pastora oraz klasyczne „Poskromienie złośnicy” Johna Cranko to premiery, które zobaczymy na scenie Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.

Opera Narodowa dodano: 21.07.2015 12:14

Jakie transmisje i retransmisje operowe i baletowe można oglądać w tym sezonie w Multikinach?

Najciekawsze tytuły operowe i baletowe, najwięksi śpiewacy i tancerze, najważniejsze sceny świata: La Scala w Mediolanie, Opera National de Paris, Royal Opera House w Londynie, San Francisco Opera, Teatr Maryjski w Petersburgu czy Wiedeńska Opera Narodowa znów zagoszczą na polskich ekranach kinowych.

opera dodano: 15.02.2015 15:39
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?

Ksiądz profesor Michał Janocha to nowy biskup pomocniczy w Warszawie ...

balet szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. balet. Wszystko na temat balet na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.