porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Pokój kąpielowy. Na jakie strefy podzielić go oświetleniem? Jak to zrobić?

OŚWIETLENIE ŁAZIENKI. Poza oświetleniem ogólnym i lampami przy lustrze warto zainstalować specjalne oświetlenie strefy kąpielowej – może być oddzielne przy natrysku i przy wannie.

kolorowe światło dodano: 21.05.2013 13:23

Co to jest BARWA ŚWIATŁA? Jaką barwę światła dają świetlówki, a jaką halogeny i LED-y?

Od barwy światła zależy wygląd przedmiotów i osób. Barwa światła może być czynnikiem aktywizującym do pracy lub skłaniającym do wypoczynku. Dlatego dobierając halogeny, żarówki czy świetlówki, a zwłaszcza LED-y, warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak barwa światła i wskaźnik oddawania barw.

barwa światła halogenów dodano: 17.04.2012 15:53

Jakie oświetlenie zainstalować w kuchni? Jak oświetlić kuchnię?

Kuchnia jest najbardziej uczęszczanym miejscem w mieszkaniu. Tu przygotowujemy posiłki i jadamy, wpadamy po kanapkę, bywa też kącikiem zwierzeń. Wobec tylu funkcji połącz oświetlenie zadaniowe z dekoracyjnym tak, żeby każde z nich można włączyć osobno lub wszystkie razem - zależnie od potrzeby.

Jak oświetlić kuchnię dodano: 05.09.2011 11:40

Czy ŚWIETLÓWKI to dobry zamiennik zwykłych żarówek?

Są one znacznie droższe od zwykłych żarówek – jedna świetlówka kosztuje od 6-8 do nawet ponad 60 złotych (świetlówki z możliwością ściemniania). Jednak oszczędności energii, jakie zapewniają, sprawiają, że świetlówki są warte swojej ceny. Jak trwałe są świetlówki? Jak długo świecą? Czy są bezpieczne dla naszego zdrowia? Czy są świetlówki, które dają ciepłe światło zbliżone do naturalnego? FAKTY i MITY na temat świetlówek.

energooszczędne źródła światła dodano: 29.02.2012 11:19

Co to jest LED? Na co zwrócić uwagę kupując lampy LED-owe?

Oprawy LED stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Zwiększyły moc światła, rozwinęły wachlarz zastosowań. Na czym polega technologia LED? Jak kupić dobre lampy LED-owe? Już wyjaśniamy.

dioda dodano: 05.12.2011 15:55

Jakie są zalety lamp LED? Oświetlenie LED - ZALETY I WADY

Lampy LED dowodzą, jak pożyteczne mogą być nowoczesne rozwiązania. Dzięki nim szybciej znajdziesz ścieżkę w ogrodzie albo sztućce w kuchennej szafce. Podświetlisz lustro, książkę i wannę. Wybierając lampy LED-owe oszczędzisz energię i pieniądze. Masz mnóstwo możliwości! Poznaj najważniejsze zalety LED-ów.

diody led dodano: 05.12.2011 15:49

Dlaczego lampa LED świeci na biało? Jaka barwa światła?

Wydawałoby się, że lampy LED, dzisiaj jedno z najnowocześniejszych i najbardziej energooszczędnych źródeł światła, to wynalazek ostatnich lat. Otóż, nie. Pierwsze diody LED zaświeciły na czerwono na początku lat 60. Poznaj historię barwy ich światła...

diody led dodano: 17.10.2011 14:09
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Monika Goździalska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Monika Goździalska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Uczestniczka Masterchefa, matka dwójki dzieci i dziewczyna Playboy'a. Kim ...

barwa światła szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. barwa światła. Wszystko na temat barwa światła na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.