porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jakie rośliny posadzić, by mieć zielony ogród zimą?

Planując ogród, warto pomyśleć o roślinach, które nie będą zrzucać liści wraz z nastaniem chłodów. Bo nic tak nie cieszy oczu jak zieleń za oknem w zimowy dzień. Podpowiadamy, jakie rośliny zimozielone posadzić w ogrodzie.

ciemierniki dodano: 12.01.2012 20:50

Co zamiast trawnika? Jakie rośliny zadarniające sprawdzą się w tej roli?

Są miejsca w ogrodzie, gdzie trawnik źle rośnie lub jego utrzymanie w dobrej kondycji wymaga dużo wysiłku: w cieniu pod koronami drzew, na piaszczystej, szybko przesychającej glebie czy w prażącym słońcu. W takich miejscach sprawdzą się rośliny okrywowe.

konwalia dodano: 16.01.2012 14:02

Jakie rośliny posadzić na cmentarzu? [WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH]

Dawne nekropolie często przypominają parki – pełne roślin rozwijających się na mogiłach, drzew, ozdobnych krzewów i pnączy, owijających groby. Czy na współczesnych cmentarzach może pojawić się zieleń? Jakie rośliny posadzić?

Bukszpan dodano: 27.09.2014 12:47

Zadbany ogród: Czy warto mieć leszczynę i orzech włoski w ogrodzie?

Jeśli oprócz posiadania własnych orzechów chcesz też roślinami zasłonić brzydkie ogrodzenie, leszczyna świetnie spełni te dwa zadania. Do tego jest ozdobna. Co do orzecha włoskiego – pamiętaj, że to okazałe drzewo. Potrzebuje dużo miejsca i nie każda roślina pod nim urośnie.

funkie dodano: 24.08.2014 16:45

Barwinek - jak go uprawiać?

Przede wszystkim sadzonki barwinka trzeba kupić w szkółce, sklepie ogrodniczym lub pozyskać od znajomych, bo ten dziko rosnący jest u nas objęty częściową ochroną gatunkową. Potem roślinę trzeba posadzić i pozwolić jej rosnąć w odpowiednim miejscu. Mówimy, jak obchodzić się z barwinkiem.

barwinek uprawa dodano: 17.04.2014 13:54
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kinga Jasiewicz- kim jest maturzystka, która pozwała Okręgową Komisję Egzaminacyjną?
Kinga Jasiewicz- kim jest maturzystka, która pozwała Okręgową Komisję Egzaminacyjną?

Maturzystka Kinga Jasiewicz nie dostała się na wymarzone studia stomatologiczne ...

barwinek szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. barwinek. Wszystko na temat barwinek na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.