porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak działają kolory ciepłe i zimne? Jakie barwy mogą na nas wpływać?

Udane zestawienia kolorów to sztuka. Tylko nieliczni mają naturalny dar i wiedzą, co z czym łączyć. Tym, co nie mają takiej wrodzonej umiejętności, podajemy gotowe zasady, jak tworzyć udane kolorystyczne kompozycje. Przyda się to nie tylko przy kompletowaniu stroju, ale też podczas letnich remontów! Jak dzialaja na nas barwy?

a jakie zimne dodano: 12.09.2012 22:22

Nadfiolet - co to takiego? Jak widzą ludzie, a jak zwierzęta?

Człowiek, który widziałby w nadfiolecie, wcale nie byłby nadczłowiekiem. Bliżej byłoby mu do szczura. Kiedyś szczyciliśmy się najdoskonalszym wzrokiem w przyrodzie. Dzisiaj wiemy, że palma pierwszeństwa dzierży morski skorupiak, rawka. Kto widzi w nadfiolecie, a kto nie ma na to szans?

fale świetlne dodano: 17.02.2014 15:34

Symbolika kolorów. Jak działają na nas barwy?

Barwy, które nas otaczają i które sami wybieramy, komponując strój, czy dobierając kolory do wnętrz, mają wpływ na nasz nastrój, usposobienie i sposób postrzegania świata. Mogą przygnębiać i świadczyć o tym, że jesteśmy malkontentami lub dodawać energii, pobudzać do działania. Poznaj symbolikę barw.

działanie kolorów dodano: 26.08.2013 08:21 | odpowiedz (1)

Jakie kolory do sypialni? Jak podczas REMONTU pomalować ściany w sypialni?

Sypialnia to najbardziej intymne wnętrze w domu. Warto ją urządzić tak, by sprzyjała wypoczynkowi i odpowiadała naszym gustom. Stonowane kolory w sypialni zapewnią atmosferę relaksu, mocniejsze barwy będą działać pobudzająco i wprawiać w dobry nastrój od rana. Jaki kolor do sypialni wybrać?

dobór barw dodano: 05.07.2012 13:27 | odpowiedz (4)

Relatywizm barw. Na czym polega to zjawisko?

Zanim zdecydujesz się na malowanie wnętrz, koniecznie sprawdź, czym jest zjawisko relatywizmu barw. Pozwoli ci to uniknąć przykrych niespodzianek po fakcie.

barwy do wnętrz dodano: 20.01.2015 09:53

Jak to się dzieje, że widzimy kolory?

Ludzkie oczy odróżniają tylko trzy barwy. Ale to wystarczająco dużo, żeby widzieć kilka milionów kolorów. Jak to możliwe?

dlaczego widzimy kolory dodano: 21.04.2014 07:18

Jakie jest znaczenie kolorów? Psychologia kolorów: jak różne barwy oddziałują na człowieka?

Jeśli poznamy symbolikę i energię płynącą z kolorów, będziemy wiedzieli, jakimi barwami się otaczać, by się uspokoić, pobudzić, poczuć szczęście lub... pomarzyć. Jakie jest znaczenie kolorów? Jak dobierać barwy przy aranżacji wnętrz? Czy wiesz jak kolory wpływają na psychikę?

aranżacja wnętrz kolory dodano: 04.06.2013 21:11

Jak dobierać kolory zgodnie z zasadami feng shui?

W sztuce feng shui kolory mają ogromne znaczenie – na podstawie tego, czym się otaczamy, jakich barw używamy, można "zaprogramować" kondycję fizyczną i psychiczną naszą i innych osób przebywających w danej przestrzeni. Odpowiednio dobrane barwy we wnętrzu wspierają zdolność osiągania celów i realizowania marzeń. Specjaliści od feng shui przekonują, że dzięki temu możemy mieć wpływ na swoją przyszłość i zdrowie. Sprawdź, jak kształtować przestrzeń swojego domu lub mieszkania za pomocą kolorów - zgodnie z zasadami feng shui.

8 trygramów dodano: 22.12.2011 07:30

Jak i gdzie wykorzystywać kolor różowy we wnętrzach?

Różowy we wszystkich odcieniach ożywia wnętrza i poprawia nastrój. Jego walory doceniają projektanci wnętrz i... małe dziewczynki. Czas by większą uwagę zwrócili na niego inwestorzy. Do czego pasuje różowy?

detale dodano: 23.07.2012 16:29 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wiesław Gołas - kim jest?
Wiesław Gołas - kim jest?

Wiesław Gołas to legenda polskiego kina. Sympatię widzów zaskarbił sobie ...

barwy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. barwy. Wszystko na temat barwy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.