porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kto zorganizuje mistrzostwa Europy siatkarzy i siatkarek w 2015 roku?

Wiadomo już, które kraje zostaną organizatorami mistrzostw Europy w siatkówce pań i panów w roku 2015. Mówimy, kto dostąpił tego zaszczytu.

2015 rok dodano: 26.11.2012 12:53

Kiedy i gdzie możesz zobaczyć Wyścig Mydelniczek? Odliczanie do Wyścigu Mydelniczek Red Bulla trwa!

Pierwsze mydelniczki ścigały się w Polsce w 2003 roku. A teraz nadeszła pora na drugie starcie! Wybitne umysły w pojazdach własnej konstrukcji spotkają się 23 września 2012 r. w Warszawie!

Agrykola dodano: 22.09.2012 09:47

Jakie są NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY WYPADKÓW AUTOKAROWYCH? Polski autokar zsunął się z wiaduktu w Belgii

Jakie są najczęstsze powody wypadków autokarowych? 14 kwietnia w Belgii Polski autokar zsunął się z wiaduktu i spadł z sześciu metrów – informuje serwis internetowy Vandaag.be. Według aktualnych danych w wypadku zginęło co najmniej pięć osób. Wypadek miał miejsce w okolicach belgijskiej miejscowości Ranst nieopodal Antwerpii, przy drodze E34.

dekoracje świąteczne Boże Narodzenie dodano: 14.04.2013 11:19 | odpowiedz (3)

Jakimi językami mówią Belgowie i Szwajcarzy?

Nie ma języka szwajcarskiego, nie ma też belgijskiego. Każdy z tych krajów powstał w chwili, gdy miejscowa ludność mówiła różnymi językami. Nie próbowano stworzyć nowego, który byłby wspólny dla wszystkich. Zamiast tego używane już języki stały się równoprawne. Jakimi języka mi porozumiewają sie Belgowie i Szwajcarzy? Ilu jezyków uczą się w szkołach? 

Belgia języki dodano: 07.05.2012 16:19 | odpowiedz (1)

Od kiedy istnieje Belgia? Czy wiesz, że Belgia to jedna z najmłodszych monarchii w Europie?

Belgia jako suwerenny kraj liczy sobie niespełna 200 lat. Powstała w wyniku rozpadu Zjednoczonego Królestwa Niderlandów po rewolucji 1830 roku. Czy wiesz, jak doszło do powstania Belgii?

Flamandowie dodano: 30.08.2012 19:38

Skąd się wzięła moda na belgijskie frytki?

W Polsce coraz częściej słychać pytanie "Może pójdziemy na belgijskie frytki?". Ciekawa sprawa, ponieważ biznes ten pojawił się w Polsce już parę lat temu i nie cieszył się dużym powodzeniem. Skąd się wzięła ich popularność? Czym różnią się belgijskie frytki od zwykłych?

frytki dodano: 26.09.2012 15:19

ŚWIĘTO CZEKOLADY. Gdzie robiona jest najlepsza czekolada?

Czekolada zapewnia spokój, dobry sen, wpływa na potrzeby seksualne i wzmacnia poczucie szczęścia. Dzięki ukrytym wewnątrz substancjom działa stymulująco i energetyzująco. Czy to nie dobry powód, żeby uczynić dla niej lub z niej święto? Gdzie szukać najlepszego smaku czekolady?

Aztekowie dodano: 04.09.2012 15:26

Samochodem do Belgii. Co trzeba mieć w aucie w Belgii?

Co obowiązkowo trzeba mieć w samochodzie w Belgii? Zbliża się okres wakacyjny, a to oznacza czas samochodowych podróży po innych krajach. Warto wiedzieć, jakie wyposażenie musi znajdować się na pokładzie auta podczas kontroli policji.

autem do Belgii dodano: 30.05.2014 13:00

Polacy w Lidze Mistrzów. Jak nazywał się pierwszy Polak, który zdobył gola w Champions League?

Choć w fazie grupowej Ligi Mistrzów nie występują polskie kluby, ale za to grają w niej polscy piłkarze reprezentujący zagraniczne kluby. Mówimy, jak nazywał się pierwszy polski zawodnik, który strzelił gola w Lidze Mistrzów.

Champions League dodano: 29.01.2012 19:47

W jakich krajach mówi sie językiem niderlandzkim?

Język niderlandzki należy do grupy języków germańskich. Niesłusznie nazywany bywa także holenderskim. Niesłusznie, bo nie tylko w Holandii jest on używany. A nawet gdyby, to oficjalna nazwa Holandii brzmi przecież tak: Królestwo Niderlandów.

Antyle Holenderskie dodano: 02.05.2014 09:47
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wojciech Modest Amaro – kim jest? KARIERA, RODZINA
Wojciech Modest Amaro – kim jest? KARIERA, RODZINA

Wojciech Modest Amaro, właściciel Atelier Amaro jest docenionym kucharzem nie ...

Belgia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Belgia. Wszystko na temat Belgia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.