porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Benedykt XVI abdykuje i co dalej? Władza w ręce kardynałów: dziekana i kamerlinga

Papież podjął decyzję: 28 lutego abdykuje. Co powiedział kardynałom? Co będzie dalej z tronem piotrowym? 11 lutego 2013 papież Benedykt XVI w Sali Konsystorzy Pałacu Apostolskiego ogłosił abdykację. Swoją decyzję Benedykt XVI motywuje wiekiem i brakiem sił, by sprostać kierowaniu Kościołem. Rezygnacja papieża Benedykta XVI oznacza, że władza idzie w ręce kardynałów: dziekana i kamerlinga. 

 

28 lutego abdykuje dodano: 11.02.2013 13:11

Jak Kościół uczci koniec pontyfikatu Benedykta XVI? Kiedy ostatnie pozdrowienie papieża?

28 luty 2013 roku to historyczny dzień. Po raz pierwszy od setek lat z przyczyn zdrowotnych papież rezygnuje ze swojej funkcji. Jak Kościół zamierza go pożegnać? Mówimy, jak przebiegają uroczystości pożegnalne w ostatnim dniu pontyfikatu Benedykta XVI. Kiedy Benedykt XVI po raz ostatni pozdrowi wiernych jako papież?

abdykacja papieża dodano: 28.02.2013 06:34

Benedykt XVI ustępuje. Kiedy konklawe? Kiedy rozpoczną się wybory nowego papieża?

Po ustąpieniu Benedykta XVI konklawe powinno się odbyć, zgodnie z prawem ustanowionym przez Jana Pawła II, między 15 a 20 marca 2013. Benedykt XVI wydał dokument Motu Proprio, który pozwala, by konklawe odbyło się wcześniej. Kiedy rozpoczną się wybory nowego papieża?

Benedykt XVI dodano: 25.02.2013 16:40

Papież Benedykt XVI, Joseph Ratzinger - kim jest i co osiągnął?

Benedykt XVI zrezygnował z tronu papieskiego jako pierwszy papież od 700 lat. Ta decyzja na pewno zapewni mu miejsce w historii, ale przecież Joseph Ratzinger ma na swoim koncie o wiele większe dokonania. Kim jest i co osiągnął Benedykt XVI?

ABDYKACJA BENEDYKTA XVI dodano: 12.02.2013 06:54
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ulrich Merkel: kim jest były mąż kanclerz Angeli Markel?

Ulrich Merkel - jego nazwisko zna prawie każdy. Wszystko dzięki byłej ...

Benedykt abdykuje szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Benedykt abdykuje. Wszystko na temat Benedykt abdykuje na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.