porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Na co zachorował PAPIEŻ? Benedykt XVI abdykuje przez problemy z chodzeniem? Czy to ZWYRODNIENIE STAWÓW

Na co choruje papież? Na co chorował papież? Jak bardzo chory jest Benedykt XVI, że zdecydował sie abdykować z tronu piotrowego? 11 lutego 2013 roku oświadczył, że zamierza abdykować 28 lutego 2013. Dlaczego papież Benedykt XVI zrezygnował? Papież Benedykt XVI o swojej decyzji poinformował podczas konsystorza w sprawie kanonizacji męczenników z Oranto. A informacje, którą podał dziennik "Corriere della Sera", potwierdził już oficjalnie Watykan.

Choroba papieża dodano: 11.02.2013 13:32

Kiedy będzie konklawe po abdykacji Benedykta XVI?

Gregory Burke, konsultant Watykańskiego Sekretariatu Stanu i jeden z rzeczników Watykanu, poinformował, że nowy papież zostanie wybrany jeszcze przed Wielkanocą. Kiedy dokładnie odbędzie się konklawe?

ABDYKACJA BENEDYKTA XVI dodano: 13.02.2013 11:06

Kim jest Paolo Gabriele, kamerdyner papieża, który dostał karę 1.5 roku aresztu domowego za kradzież dokumentów papieskich?

Paolo Gabriele został ogłoszony winnym wykradania papieżowi poufnych dokumentów i skazany na 1.5 roku aresztu domowego (prokuratura domagała się 3 lat). Proces ruszył 29 wrzesnia i zakończył się 6 października 2012 roku. Kamerdyner ma też zwrócić koszty postępowania sądowego. Winny nie będzie się odwoływać.

afera w Watykanie dodano: 06.10.2012 13:56

Benedykt XVI abdykuje i co dalej? Władza w ręce kardynałów: dziekana i kamerlinga

Papież podjął decyzję: 28 lutego abdykuje. Co powiedział kardynałom? Co będzie dalej z tronem piotrowym? 11 lutego 2013 papież Benedykt XVI w Sali Konsystorzy Pałacu Apostolskiego ogłosił abdykację. Swoją decyzję Benedykt XVI motywuje wiekiem i brakiem sił, by sprostać kierowaniu Kościołem. Rezygnacja papieża Benedykta XVI oznacza, że władza idzie w ręce kardynałów: dziekana i kamerlinga. 

 

28 lutego abdykuje dodano: 11.02.2013 13:11

Kto rządzi Kościołem katolickim, gdy papież umrze lub abdykuje? Czym jest sede vacante w Watykanie?

Papież Benedykt XVI rezygnuje ze sprawowania funkcji 28 lutego 2013 roku o godz. 20. Kto będzie rządził Kościołem, zanim zostanie wybrany nowy papież? Czym jest sede vacante?

Benedykt pontyfikat dodano: 11.02.2013 13:08

KONKLAWE 2013. Kto może zostać papieżem? Benedykt XVI abdykował

Nie każdy wie, że głową Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Katolickich Kościołów Wschodnich może zostać każdy jego członek, pod warunkiem, że jest dorosłym mężczyzną.

Angelo Bagnasco dodano: 14.02.2013 06:53

Jak Kościół uczci koniec pontyfikatu Benedykta XVI? Kiedy ostatnie pozdrowienie papieża?

28 luty 2013 roku to historyczny dzień. Po raz pierwszy od setek lat z przyczyn zdrowotnych papież rezygnuje ze swojej funkcji. Jak Kościół zamierza go pożegnać? Mówimy, jak przebiegają uroczystości pożegnalne w ostatnim dniu pontyfikatu Benedykta XVI. Kiedy Benedykt XVI po raz ostatni pozdrowi wiernych jako papież?

abdykacja papieża dodano: 28.02.2013 06:34

Gdzie zamieszka papież Benedykt XVI po abdykacji?

Gdzie zamieszka papież Benedykt XVI po abdykacji, która nastąpi 28 lutego 2013 roku? Wiadomo, że przeniesie się do klasztoru Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, który znajduje się blisko bazyliki św. Piotra. 

Benedykt XVI abdykował dodano: 13.02.2013 12:19

Kto zastąpi Benedykta XVI? Kto będzie następnym papieżem?

PAPIEŻ ABDYKUJE! Kto zastąpi Benedykta XVI? Papież Benedykt XVI abdykował, tłumacząc swoją decyzję "podeszłym wiekiem". Jest drugim papieżem w historii, który dobrowolnie zrezygnował z funkcji głowy Kościoła katolickiego. Oficjalnie Benedykt XVI przestanie być papieżem 28 lutego 2013 o godz. 20. Kto będzie następcą papieża? Kiedy zostanie wybrany? Kardynałowie Watykanu - kto nowym papieżem po Benedykcie XVI?

Benedykt XVI abdykował dodano: 11.02.2013 12:38

Benedykt XVI ustępuje. Kiedy konklawe? Kiedy rozpoczną się wybory nowego papieża?

Po ustąpieniu Benedykta XVI konklawe powinno się odbyć, zgodnie z prawem ustanowionym przez Jana Pawła II, między 15 a 20 marca 2013. Benedykt XVI wydał dokument Motu Proprio, który pozwala, by konklawe odbyło się wcześniej. Kiedy rozpoczną się wybory nowego papieża?

Benedykt abdykuje dodano: 25.02.2013 16:40
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Krzysztof Hołowczyc, kim jest kierowca rajdowy? Co o nim wiemy?

Benedykt XVI szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Benedykt XVI. Wszystko na temat Benedykt XVI na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.