porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Gdzie zamieszka papież Benedykt XVI po abdykacji?

Gdzie zamieszka papież Benedykt XVI po abdykacji, która nastąpi 28 lutego 2013 roku? Wiadomo, że przeniesie się do klasztoru Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, który znajduje się blisko bazyliki św. Piotra. 

Benedykt XVI dodano: 13.02.2013 12:19

Kto zastąpi Benedykta XVI? Kto będzie następnym papieżem?

PAPIEŻ ABDYKUJE! Kto zastąpi Benedykta XVI? Papież Benedykt XVI abdykował, tłumacząc swoją decyzję "podeszłym wiekiem". Jest drugim papieżem w historii, który dobrowolnie zrezygnował z funkcji głowy Kościoła katolickiego. Oficjalnie Benedykt XVI przestanie być papieżem 28 lutego 2013 o godz. 20. Kto będzie następcą papieża? Kiedy zostanie wybrany? Kardynałowie Watykanu - kto nowym papieżem po Benedykcie XVI?

Benedykt XVI dodano: 11.02.2013 12:38

Benedykt XVI ustępuje. Kiedy konklawe? Kiedy rozpoczną się wybory nowego papieża?

Po ustąpieniu Benedykta XVI konklawe powinno się odbyć, zgodnie z prawem ustanowionym przez Jana Pawła II, między 15 a 20 marca 2013. Benedykt XVI wydał dokument Motu Proprio, który pozwala, by konklawe odbyło się wcześniej. Kiedy rozpoczną się wybory nowego papieża?

Benedykt abdykuje dodano: 25.02.2013 16:40

Gdzie zamieszkał papież Benedykt? Jaką siedzibę będzie miał papież na emeryturze?

Benedykt XVI zrezygnował z funcji papieża, przeszedł na emeryturę. Zatem nie może i nie powinien już mieszkac w apartamentach papieskich w Watykanie. Sprawdź, gdzie zamieszkał Benedykt XVI po abdykacji.

benedykt gdzie zamieszka dodano: 03.03.2013 17:14

ABDYKACJA PAPIEŻY. PAPIEŻ BENEDYKT XVI ogłosił abdykację 28 lutego 2013. Który papież abdykował?

To pierwsza taka sytuacja od 700 lat. Benedykt XVI zrezygnuje 28 lutego o godz. 20:00. Papież abdykuje 28 lutego 2013. Ogłosił to 11 lutego 2013 podczas konsystorza. To pierwsza taka sytuacja od ponad 700 lat. Jedynym papieżem, który do tej pory abdykował był Celestyn V. Zasiadał na tronie piotrowym w 1294 roku.

ABDYKACJA BENEDYKTA XVI dodano: 11.02.2013 13:35
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Stelmaszyk, aktor – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krzysztof Stelmaszyk, aktor – kim jest? KARIERA, RODZINA

Polski aktor Krzysztof Stelmaszyk jest znany zarówno z teatru, jak ...

Benedykt XVI abdykował szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Benedykt XVI abdykował. Wszystko na temat Benedykt XVI abdykował na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.