porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co to jest ŚLĄSKA MAFIA PALIWOWA? Kto poza Krzysztofem Rutkowskim został skazany?

Śląska mafia paliwowej to największa afera gospodarcza w III RP, w którą zamieszani są najwięksi importerzy paliw, politycy, sędziowie i prokuratorzy. Przedstawiciele i członkowie mafii paliwowej mają na swoim koncie wiele poważnych przestępst  m.in. wyłudzanie pieniędzy od Skarbu Państwa i pranie brudnych pieniędzy. Jakie wyroki zapadły w czasie rozprawy przed Sądem Okręgowym w Katowicach, kto został ukarany?

Andrzej Dolniak dodano: 23.03.2012 14:55

Ile pieniędzy na zakup paliwa otrzymują z budżetu państwa posłowie i senatorowie?

Prawie 3 tysiące złotych miesięcznie mogą wydać posłowie i senatorowie na benzynę do swoich prywatnych samochodów. Te pieniądze rozliczają w ramach puli przeznaczonej na prowadzenie biur parlamentarnych. Ale nie muszą szczegółowo tłumaczyć, gdzie jechali i po co!

biuro parlamentarne dodano: 09.02.2012 13:50

Olej napędowy złej jakości. Czym to grozi samochodowi?

Zimą, zwłaszcza gdy dokuczają mrozy, problem paliwa złej jakości staje się szczególnie poważny. Jeśli chcemy uniknąć kosztownej wizyty w warsztacie, tankujmy paliwa premium.

olej napędowy dodano: 02.01.2015 12:37

Do czego służy filtr paliwa w samochodzie?

Oczyszczanie paliwa z zanieczyszczeń w nim zawartych jak i tych dostających się do baku ma kluczowe znaczenie dla pracy silnika. Mówimy jak działa i do czego służy filtr paliwa. Do czego służy filtr paliwa w samochodzie?

auto dodano: 21.06.2013 16:13

Jak, będąc kierowcą, zachować się na stacji benzynowej? Savoir-vivre za kierownicą!

Każdy, kto musi zatankować samochód ma czasem ochotę wyjść ze swojego auta, wejść do budynku stacji i wrzasnąć: „Panowie szlachta, po zatankowaniu i zapłaceniu spod dystrybutora się odjeżdża! Samochód to nie koń, którego z workiem siana można zostawić tam, gdzie jest kawałek drąga do przytroczenia lejców”! Jeśli komuś brak odwagi, by tak powiedzieć, niech się odważy. To działa, bo żaden z właścicieli limuzyn nie chce się czuć jak furman. A tym, którzy nie wiedzą, mówimy, jak należy się zachować na stacji benzynowej.

auto dodano: 26.12.2012 10:35

Ile płacimy podatku, gdy kupujemy paliwo?

Ceny benzyny mogą być niższe! Rząd musi jednak obniżyć podatki, które wchodzą w skład paliwa. Mówimy, jakie podatki są wliczone do ceny paliwa.

AKCYZA dodano: 25.01.2012 14:29 | odpowiedz (2)

Czy benzyna potanieje? Co sprzyja spadkom cen na stacjach?

Coraz mocniejszy złoty, a także spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach to dobre wiadomości dla polskich kierowców. Spadkom cen nie sprzyja sytuacja wokół Iranu? Jaki wpływ na cenę paliw mają te czynniki?

embargo dodano: 02.03.2012 07:34 | odpowiedz (1)

Jaki jest najlepszy samochód do jazdy po mieście?

Samochód miejski musi być "poręczny". Co to znaczy? W miejskiej dżungli najważniejsza jest zwrotność, łatwość parkowania, dobra widoczność, najlepiej w połączeniu z niskim spalaniem i komfortem. To dlatego tak popularne na Zachodzie są smarty, toyoty IQ czy peugeoty 1007. A co z pozostałymi kryteriami: diesel czy benzyna, skrzynia biegów automatyczna czy manualna? Podpowiadamy też, na co zwrócić uwagę, kupując używany samochód miejski.

auto do miasta dodano: 15.02.2012 12:00

Co się składa na cenę litra benzyny w Polsce?

Średnia cena benzyny 95 wynosi dziś 5,43 zł za litr. Wiadomo jednak, że znaczna część tej kwoty to podatki. Co składa się na ceny paliw w Polsce? Jaki procent to podatki i marże pośredników? Na co państwo wydaje pieniądze uzyskane ze sprzedaży benzyny?

AKCYZA dodano: 27.12.2011 21:14

Jak usunąć gumę do żucia z ubrań?

Każdemu, komu chociaż raz zdarzyło się usiąść na gumie do żucia, wie, jak ciężko usunąć ją z tkaniny. Domowym sposobem na usunięcie gumy z ubrania jest zamrożenie jej. Jednak co należy robić, gdy nie przyniesie to pożądanego efektu?

guma do żucia dodano: 15.11.2011 17:31
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janina Milewska Duda: kim jest matka Andrzeja Dudy?
Janina Milewska Duda: kim jest matka Andrzeja Dudy?

Media obiegła wiadomość, że matka Andrzeja Dudy zbierała podpisy poparcia ...

benzyna szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. benzyna. Wszystko na temat benzyna na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.