porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak zrobić beton mrozoodporny?

Aby wykonać beton mrozoodporny najczęściej celowo napowietrza się mieszankę betonową. Nie może to być jednak powietrze przypadkowo uwięzione w betonie – właściwe napowietrzenie betonu można uzyskać wyłącznie przez dodanie odpowiedniej domieszki napowietrzającej.

beton mrozoodporny dodano: 24.02.2013 12:49

Jak wyglądają nowoczesne ściany?

Moda na surowe szare ściany spowodowała, że pojawiły się gotowe produkty betonowe, które są przeznaczone nie do budowy, lecz do wykończenia wnętrz. Modułowe płyty są stosowane jako okładzina ścian wewnętrznych. Najczęściej moduł ma kształt prostokąta. Płyty mogą być gładkie, z ramką lub charakterystycznymi otworami. Są dostępne w kolorze jasnoszarym albo antracytowym. Betonowe okładziny ścian pasują do nowoczesnej estetyki wnętrz.

okładziny dodano: 10.09.2013 10:16

Jak zrobić podłogę z betonu?

Inne niż wszystkie pomysły dla tych, którzy nie chcą drewna, kamienia ani klasycznych płytek. Dla osób, którym marzą się oryginalne rozwiązania proponujemy modną ostatnio podłogę z betonu. Jak ją zrobić? Podłoże należy pokryć masą samopoziomującą. Gdy wyschnie, zabezpiecza się ją i zdobi specjalnymi farbami do betonu. Są odporne na zarysowania, ścieranie, działanie wody i wielu substancji chemicznych, w tym tłuszczów. Na koniec posadzkę trzeba pokryć utrwalającym lakierem bezbarwnym. Będzie surowo i trwale.

farba dodano: 24.09.2013 12:24

Jak wybrać najlepsze nadproże?

Nadproża to elementy konstrukcyjne nad otworami drzwi, okien, bram garażowych. Przenoszą obciążenia z wyżej położonych fragmentów ścian. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

belki dodano: 15.11.2011 10:00

Buduję dom - czy brać fakturę na beton?

Zastanawiasz się, czy brać fakturę na beton? Faktura jest dowodem zakupu przy rozliczeniach podatkowych, a także czymś więcej - to gwarancja zakupu towaru o przewidywalnych parametrach.

budowa dodano: 01.09.2013 14:06

Jak zrobić fundament pod ogrodzenie?

Zamierzasz zbudować murowane ogrodzenie. Jak głęboki i szeroki powinien być jego fundament? Czy będzie wymagał zbrojenia?
głębokośc posadowienia dodano: 17.12.2013 13:35

Czy przy garażu potrzebne są ściany oporowe?

Zjazd do garażu zagłębionego w ziemi musi być zabezpieczony przed osuwaniem się gruntu. Zwykle dąży się do tego, by ściany przy zjeździe do garażu były do siebie równoległe. Jeśli potrzebne byłoby jego poszerzenie lub zaokrąglenie, wystarczy zakrzywić tylko jedną ze ścian. Przeczytaj, jak wysokie powinny być ściany przy zjeździe oraz z czego powinny być wykonane ściany oporowe? 

betonowanie dodano: 23.01.2012 11:59

Jak zbudować oczko wodne?

Budowa oczka wodnego nie stanowi większego problemu pod kątem trudności wykonania. Zobacz sam, jak to się robi
oczko wodne dodano: 27.09.2013 15:42

Jak produkuje się beton? Czy cement, piasek i woda wystarczą?

Większość z nas wie, że beton to cement, piasek i woda - a zatem, jaka to filozofia go wyprodukować? Wszak to najpopularniejszy materiał wykorzystywany dzisiaj na wszelkich budowach. A jednak wcale to nie jest taka prosta sprawa...

budowa domu dodano: 11.01.2012 14:17

KSW 22. Z kim będzie walczył Paweł Nastula?

Paweł Nastula poznał rywala, z którym zmierzy się w walce wieczoru na gali KSW 22. Legendarny judoka, mistrz olimpijski z Atlanty, będzie się bić z Kevinem Asplundem. Waleczny i twardy Amerykanin nosi pseudonim Beton. Czy Polakowi uda się go skruszyć? Mówimy, kim jest rywal "Nastka".

Asplund dodano: 04.03.2013 14:29
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jakub Żulczyk - kim jest? [KARIERA i NAŁOGI]
Jakub Żulczyk - kim jest? [KARIERA i NAŁOGI]

Jakub Żulczyk jest pisarzem młodego pokolenia, który wsławił się ostatnio ...

beton szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. beton. Wszystko na temat beton na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.