porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak powstaje jesienny wiatr szkwalisty?

Jesień przynosi drastyczne zmiany pogody. Temperatura powietrza spada, wody - długi czas utrzymuje się na poziomie zbliżonym do tego z lata. Jakie to ma konsekwencje? Czego mogą się spodziewać na wodzie żeglujący jesienią?

meteorologia dodano: 10.09.2012 12:49

CZY WIESZ, DLACZEGO na czas Euro przywrócono kontrole na granicach?

W okresie od 4 czerwca do 1 lipca 2012 na granicy wewnętrznej Schengen (odcinek granicy z Niemcami, Słowacją, Czechami i Litwą będą wprowadzone kontrole. Będą one prowadzone wyrywkowo, a mają zapobiec ewentualnemu niebezpieczeństwu.

Czy wiesz dodano: 26.04.2012 15:26

Jakie wnioski komisje śledcze wyciągnęły z wypadku Titanica?

15 kwietnia 1912 roku (100 lat temu) w piękną bezwietrzną lecz bezksiężycową noc na północnym Atlantyku, po zderzeniu z górą lodową, zatonął w dziewiczym rejsie najnowszy transatlantyk „White Star Line” RMS Titanic. Przyczynę katastrofy badały komisje śledcze. Co ustaliły?

historia dodano: 25.04.2012 14:58

Przewidywanie pogody. Jaki są sposoby przewidywania pogody?

Na początek wiedzy meteorolicznej poklasyfikujemy chmurki ze względu na wysokość na jakiej wystepują i budowę. Ułatwia nam to przewidywanie pogody i obserwację zmian pogodowych.

jachting dodano: 26.04.2012 13:55

Światła na Mazurach - czy światła ostrzegawcze na Mazurach to dobry pomysł?

Światła ostrzegawcze na Wielkich Jeziorach Mazurskich przepracowały pierwszy sezon. Czy podniosły poziom bezpieczeństwa na wodzie? Czy sprawdziły się? Wodniacy różnie o tym mówią! 

armator dodano: 22.04.2012 15:20

Miecz na jachcie - jak nim operować, by żeglować bezpiecznie, ale i szybko

Miecz na jachcie - w czym pomaga, w czym przeszkadza? Czy pozwala na unikniecie wywrotki? Jak operować mieczem, by pływac bezpiecznie, ale także szybko i efektywnie?

balast dodano: 17.11.2011 14:58
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Warzecha - kim jest?

Łukasz Warzecha: dziennikarz, publicysta, komentator sportowy, członek rady redakcyjnej „Międzynarodowego ...

bezpieczenstwo szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. bezpieczenstwo. Wszystko na temat bezpieczenstwo na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.