porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w domu?

Ważne jest, by stworzyć dzieciom bezpieczne i szczęśliwe dzieciństwo. Dzieci często w ogóle nie zdają sobie sprawy z zagrożeń dla nas doskonale widocznych, trzeba więc przedsięwziąć pewne kroki, by zapewnić im bezpieczeństwo.

blokada okna dodano: 30.11.2011 16:41

Jak urządzić ŁAZIENKĘ przyjazną DZIECIOM?

W domu, w którym mieszkają dzieci, kącik umywalkowy powinien być tak urządzony, aby same mogły z niego korzystać. Wesołe kolory i akcesoria sprawią, że maluchy z przyjemnością będą dbać o higienę. Urządzając łazienkę dla dzieci, trzeba też pamiętać o względach bezpieczeństwa.

aranżacja łazienki dodano: 28.05.2012 12:46 | odpowiedz (1)

Jak dostosować łazienkę do potrzeb dzieci? Jak zadbać o ich bezpieczeństwo?

Łazienka powinna być dostosowana do potrzeb każdego domownika, a szczególnie najmłodszego. Im bezpieczniejsza, tym dziecko stanie się w niej bardziej samodzielne, a rodzic spokojniejszy.

aranżacja łazienki dodano: 22.05.2013 08:08

Jak chronić dziecko przed niebezpieczeństwem porwania?

W Polsce co roku ginie około 4 tys dzieci. Większość z nich się odnajduje, bo dzieci oddaliły się albo uciekły z domu. Jednak część (na szczęście niewielką) stanowią ofiary porwań. Jak uchronić dziecko przed porwaniem?

dziecko dodano: 26.01.2012 15:27

Porwania dzieci w supermarketach - prawda czy miejska legenda?

Porwania dzieci w hipermarketach. Rokrocznie przez internetowe fora dla rodziców przetacza się miejska legenda o porwaniach dzieci supermarketach. Według niej dzieci co prawda są znajdowane - ale po jednej dwóch dobach, z wyciętym organem, zazwyczaj jest to nerka. W tej legendzie zmieniają się nazwy sieci handlowych w których sklepach rzekomo miało miejsce porwanie, podawane są różne nazwy miast oraz drobne szczegóły. Czy ta miejska legenda ma w sobie ziarno prawdy? Czy warto jej słuchać?

dziecko dodano: 01.02.2012 09:39

Na co zwracać uwagę kupując zabawkę dla dziecka? Jakie są bezpieczne zabawki?

Zabawa to główna praca dzieci, a zabawki to ich narzędzia pracy. Co rok tysiące dzieci odnosi obrażenia przy zabawie - więcej niż pracownicy niektórych niebezpiecznych dziedzin pracy. Na co zwracać uwagę wybierając zabawkę dla dziecka? Jakie zabawki są bezpieczne, a jakie nie? Gdzie może czaić się zagrożenie?

bezpieczeństwo dzieci dodano: 23.05.2012 06:09 | odpowiedz (1)

Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka?

Fotelik samochodowy w Polsce jest obowiązkowy dla dzieci do 12 lat o wzroście do 150 cm. Warto kupić fotelik dziecięcy, który spełnia europejskie certyfikaty bezpieczeństwa ECE R44/03 lub R44/04 – wygodny, przystosowany do wieku, wagi i wzrostu małego pasażera. Należy pamiętać, że ECE R44/03 nie gwarantuje całkowitego bezpieczeństwa dziecka, ponieważ dopuszcza do użytku foteliki samochodowe z ocenami 1 lub 2, które nie są wystarczające.

Crash testy dodano: 27.09.2011 09:50 | odpowiedz (1)

Jak wybrać BEZPIECZNE FARBY DO TWARZY dla dziecka?

Farby do twarzy dla dzieci błyskawicznie zmienią twoje dziecko w tygrysa, biedronkę, motyla lub psa. Na co zwrócić uwagę kupując farby do twarzy dla dzieci, jak wybrać te naprawdę bezpieczne dla delikatnej skóry?

brokatowe żele dodano: 30.03.2012 11:24 | odpowiedz (2)

Dlaczego CHODZIKI dla dzieci są NIEBEZPIECZNE?

Mimo, że złośliwi mówią, że chodzik dla dziecka ma tyle wspólnego z chodzeniem co sterta poduszek z siadaniem, to dzieci chodziki lubią, a dorosłym ułatwiają one życie. Skoro i dziecko, i rodzice są zadowoleni, dlaczego chodziki od lat mają złą prasę?

chodzik dla dziecka dodano: 14.05.2012 12:57

Kolonie: jak i kiedy należy powiadomić kuratorium?

Sprawdzenie bezpieczeństwa dziecka na wakacyjnym wyjeździe jest podstawą! Skargi dziecka, niepokojące zachowanie, czy zły stan zdrowia na kolonii powinny być sygnałem do interwencji. Sprawdź, do kogo możesz zwrócić się po pomoc i gdzie jej szukać!

dziecko na wakacjach dodano: 21.06.2015 07:44
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Preppers - kto to jest?
Preppers - kto to jest?

Preppers to człowiek przygotowany na każde zagrożenie. Ma wybudowany schron ...

bezpieczeństwo dziecka szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. bezpieczeństwo dziecka. Wszystko na temat bezpieczeństwo dziecka na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.