porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego jadąc samochodem trzeba myśleć za pieszego?

Prowadząc pojazd zawsze trzeba pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania do pieszych. Przechodnie mogą być rozproszeni rozmową telefoniczną, czy zabawą gadżetami elektronicznymi. W skrajnych przypadkach dochodzą też środki odurzające.

JAZDA SAMOCHODEM dodano: 04.11.2014 14:22

Jak bezpiecznie jeździć autem w nocy?

Jazda w nocy poza obszarem zabudowanym jest bardziej niebezpieczna i trudniejsza niż za dnia. Podstawowym powodem jest ograniczony zasięg widzenia drogi, przeszkód oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jak więc jeździć, aby było bezpiecznie?

JAZDA SAMOCHODEM dodano: 05.11.2014 15:42

Lusterka w samochodzie - jak poprawnie je ustawić?

Prawidłowe ustawienie lusterek ma istotny wpływ na bezpieczeństwo – od tego zależy, czy kierowca będzie mógł dokładnie obserwować sytuację na drodze.

JAZDA SAMOCHODEM dodano: 12.11.2014 16:48

Co zrobić na widok wariata na drodze?

Brawura, przekraczanie prędkości, jazda pod wpływem alkoholu – to główne cechy charakteryzujące pirata drogowego. Co zrobić na widok takiego wariata? Interweniować i dzwonić na policję!

numer alarmowy dodano: 14.10.2014 20:03

Efekt aquaplaningu: jak uniknąć poślizgu na wodzie?

Nadeszła astronomiczna jesień, a to oznacza, że dużo częściej będzie padać deszcz i warunki na drogach staną się trudniejsze. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak łatwo na mokrej nawierzchni wpaść w poślizg. Jak walczyć ze zjawiskiem tzw. aquaplaningu?

jazda w deszczu dodano: 14.10.2014 18:49

Jakie elementy w aucie sprawdzać, by uniknąć wypadków?

Niesprawność techniczna pojazdu była w 2013 roku przyczyną 144 wypadków drogowych, a 53 z nich miały miejsce z powodu zawinionej przez kierującego niesprawności auta. W konsekwencji zginęło 6 osób, a 63 osoby zostały ranne. Jakie elementy auta należy regularnie sprawdzać, aby uniknąć takich zdarzeń?

badania techniczne dodano: 16.09.2014 12:57

Jaki ciężar można wozić na dachu samochodu? Jakie wagi są dopuszczalne?

Zbyt wielkie obciążenie dachu samochodu bagażem, może w razie wypadku drogowego skończyć się tragicznie. Eksperci z powodu ograniczeń w danych pojazdach, zalecają dokładne sprawdzanie wagi przewożonych elementów, a także stabilności zamocowania przedmiotów na dachu.

BAGAŻ dodano: 13.09.2014 00:53

Jakie są niebezpieczeństwa parkowania?

Parkowanie to jedna z podstawowych umiejętności, jakie kierowca nabywa w czasie kursu nauki jazdy. Jednak nawet gdy ktoś wykonuje ten manewr prawidłowo, nigdy nie ma pewności, że w obecności pieszych i innych pojazdów, wykona parkowanie bezpiecznie za każdym razem.

parkowanie dodano: 13.09.2014 00:46

Co to są układy bezpieczeństwa biernego i czynnego w samochodach?

Projektowanie samochodów wiąże się jednocześnie z rozwojem poprawienia bezpieczeństwa podróżnych. Auta muszą zapewniać maksimum ochrony osobom przewożonym wewnątrz, dlatego w pojazdach występują układy podzielone na dwa rodzaje - czynne i bierne.

bezpieczeństwo dodano: 04.09.2014 16:52

Na czym polega hydrofobizacja szyb?

Poprawna ocena sytuacji na drodze nie zależy wyłącznie od stylu jazdy, natężenia ruchu, czy panujących warunków atmosferycznych. Ważna okazuje się też przejrzystość szyb samochodowych. Jak o nią zadbać i dlaczego warto pomyśleć o zabiegu hydrofobizacji?

hydrofobizacja dodano: 04.09.2014 17:19
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janusz Korwin-Mikke - kim jest [RODZINA, KARIERA]
Janusz Korwin-Mikke - kim jest [RODZINA, KARIERA]

Janusz Korwin-Mikke od lat budzi wiele kontrowersji w świecie polityki ...

bezpieczeństwo jazdy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. bezpieczeństwo jazdy. Wszystko na temat bezpieczeństwo jazdy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.