porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak bezpiecznie przejechać przez zaspę?

Padający śnieg w połączeniu z wiejącym wiatrem powoduje powstawanie zasp śnieżnych, głównie na poboczach dróg. Jazda przez zaspy wymaga wysokich umiejętności i odpowiedniej wiedzy. Jak umiejętnie pokonywać zaspy oraz się z nich wydostać?

jazda zimą dodano: 02.02.2014 12:22

Co pieszym nie pozwala przeżyć? [PIESZY NA DRODZE]

Naiwność, buta, nieuwaga, nonszalancja, nieomylność, niewidoczność, głuchota... Faktem faktem, że pieszy jest najsłabszym ogniwem ruchu drogowego. Ale to nie zwalnia go z myślenia! Nie po to ewolucja dała człowiekowi mózg, a w nim rozum, by ich nie używać. Jeśli pieszy jest w stanie poświęcić wiele, by dostać jakieś proszki bądź tabletki „na życie”, to nie powinien tego życia bezmyślnie lekceważyć, gdy staje się uczestnikiem ruchu drogowego!

bezpieczeństwo pieszych dodano: 23.12.2013 13:27 | odpowiedz (1)

Jakie są najgorsze nawyki kierowców? Czego nie należy robić za kierownicą?

Wykonywanie czynności niezwiązanych z prowadzeniem pojazdu to powszednia praktyka wśród kierowców. Niestety, złe nawyki rozpraszają uwagę za sterem, znacznie przyczyniają się do obniżenia bezpieczeństwa. Co takiego złego robią kierowcy? Czego powinniśmy się wystrzegać za kółkiem?

JAZDA SAMOCHODEM dodano: 09.11.2012 16:20

Jak się zachować na niestrzeżonym przejeździe kolejowym?

Zbliżając się do przejazdu kolejowego, należy zachować ostrożność, szczególnie gdy przejazd jest niestrzeżony. Jeśli widzimy nadjeżdżający pociąg, należy bezwzględnie się zatrzymać, nawet jeśli się nam wydaje, że skład jest dostatecznie daleko. Przeczytaj, co nakazują przepisy Kodeksu drogowego.

KODEKS DROGOWY dodano: 14.08.2012 10:00

Jaki kolor wybrać kupując samochód?

Na szczęście już dawno mamy za sobą czasy, kiedy Fiat 125 pomalowany na kolor yellow bahama wywoływał zazdrość połączoną z zawiścią. Dzisiaj marek samochodów i kolorów aut mamy bez liku. Na jaki kolor się zdecydować kupując nowe auto?

auto dodano: 09.11.2011 15:09

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka jesienią na drodze?

Jesień to wyjątkowa niebezpieczna pora roku, szczególnie jeśli chodzi o dzieci, które same chodzą do szkoły po uczęszczanych drogach, ulicach czy nawet chodnikach. Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo na drodze po zmroku? O czym trzeba pamiętać.

dziecko dodano: 22.10.2014 11:16

Następca smutnego autobusu - o co chodzi? [VIDEO]

Po publikacji kontrowersyjnej bajki edukacyjnej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych postanowił już po raz kolejny przestrzec rodziców przed zagrożeniem, jakim dla życia ich pociech mogą być stare, zużyte autobusy szkolne. Kampania "Bezpieczny Autobus" budzi wiele kontrowersji. Dlaczego?

autobus dodano: 22.09.2014 12:52
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bronisław Komorowski - kim jest? Jakie ma wykształcenie? Czy Komorowski działał w opozycji?
Bronisław Komorowski - kim jest? Jakie ma wykształcenie? Czy Komorowski działał w opozycji?

Kim był Bronisław Komorowski zanim objął funkcję prezydenta? Gdzie się ...

bezpieczeństwo na drodze szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. bezpieczeństwo na drodze. Wszystko na temat bezpieczeństwo na drodze na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.