porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

KAMIZELKA RATUNKOWA na jachcie zgodna z normami europejskimi. Jaka powinna być kamizelka ratunkowa?

Kamizelka ratunkowa jest niezbędna na jachcie. Ten tekst jest przeznaczony dla właścicieli jachtów żaglowych, którzy do tej pory nie zdążyli wymienić środków ratunkowych (kamizelek ratunkowych) na nowe, zgodne z normami europejskimi. Jaka kamizelka ratunkowa jest zgodna z PN–EN?

jachting dodano: 15.03.2013 13:10

Wywrotka jachtu - jak wygląda akcja ratownicza?

Gdy podczas szkwału wywróci się jacht i przybędzie już pomoc, należy wykonywać wszystkie polecenia ratowników. Zapoznaj się wsześniej z zasadami akcji ratowniczej, by uniknąć paniki i niepotrzebnych nerwów. Pamiętaj - WOPR ratuje tylko ludzi, ale nie ma obowiązku wyciągania zatopionego sprzętu. Musisz o niego zadbać sam, wykupując ubezpieczenie. 

 

bezpieczeństwo na wodzie dodano: 19.06.2013 15:22

Co robić po wywrotce jachtu? Jak wezwać pomoc?

Co robić, gdy dojdzie do wywrócenia się jachtu? Jeśli przydarzy ci się wywrotka łodzi, wezwij pomoc, korzystając z telefonów alarmowych (aktywnych w całej Polsce). Zanim przybędą służby ratunkowe, udziel pomocy członkom załogi. W żadnym wypadku nie próbuj dopłynąć samemu do brzegu, bo stracisz dużo siły i doprowadzisz do wyziębienia organizmu.

bezpieczeństwo na wodzie dodano: 19.06.2013 15:21

Jak uniknąć wywrotki jachtu? Zasady bezpieczeństwa dla żeglarzy

Wywrotka jachtu zdarza się zawsze niespodziewanie, zaskakując sternika i całą załogę. Co robić, żeby uniknąć przewrócenia się jachtu i jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać, by zminimalizować skutki wywrotki, gdy już do niej dojdzie?

bezpieczeństwo na wodzie dodano: 19.06.2013 15:21

Jak bezpiecznie ładować akumulator na jachcie?

Niewłaściwe ładowanie akumulatora na jachcie grozi większymi konsekwencjami niż ta sama czynność dokonywana przy samochodzie. Radzimy więc, jak bezpiecznie ładować jachtowy akumulator. Nowoczesne jachty skonstruowane są w ten sposób, by ich akumulatory ładowały się automatycznie np. po podłączeniu do gniazdka przy kei, po włączeniu silnika lub stale za pomocą niekonwencjonalnych źródeł energii. Nie oznacza to jednak, że o jachtowych bateriach można całkiem zapomnieć.

akumulator jachtowy dodano: 31.08.2013 11:04

Jak bezpiecznie obsługiwać akumulator na jachcie?

Obsługa akumulatora na jachcie, np. sprawdzenie poziomu elektrolitu, wymaga przestrzegania kilku zasad bezpieczeństwa, by zapobiec poparzeniu, a także uszkodzeniu jachtu. Na każdym większym jachcie – zarówno wynajętym w firmie czarterowej, jak i tym własnym – należy kontrolować stan akumulatorów. Nie zawsze wystarczy w tym celu tylko odczytywać wskaźniki na tablicy rozdzielczej – często zachodzi potrzeba, by zajrzeć do przedziału z „bateriami”. Radzimy, jak robić to bezpiecznie.

akumulator jachtowy dodano: 30.08.2013 11:04

Jak użytkować akumulator kwasowo-ołowiowy w zgodzie z ekologią?

Wynajmując jacht, nie trzeba martwić się o wpływ zamontowanego w nim akumulatora na ekologię – wystarczy przestrzegać zasad jego użytkowania. Szereg obowiązków z tym związanych niesie ze sobą posiadanie łodzi. Jak użytkować akumulator na własnym jachcie, by pozostać w zgodzie z ekologią?

akumulator a ekologia dodano: 12.07.2013 11:04

Dlaczego akumulatory jachtowe mogą być niebezpieczne?

Akumulatory na jachtach, choć są często identyczne jak te samochodowe, mogą stać się potencjalnie niebezpieczne. Co może powodować te niebezpieczeństwa i jak im zapobiegać?

akumulator jachtowy dodano: 30.08.2013 10:03

Bezpieczeństwo na jachcie. Jak bezpiecznie stać jachtem na kotwicy?

Jedną z atrakcji rejsów morskich, szczególnie wzdłuż wybrzeży i wysp Adriatyku, są postoje na kotwicy w urokliwych zatoczkach. Można oddać się wówczas beztroskim kąpielom i pełnej rekreacji, o ile tylko... kotwica dobrze trzyma dna. Jak się zabezpieczyć przed skutkami jej przypadkowego zerwania? Jak bezpiecznie stać jachtem na kotwicy?

jak zakotwiczyć jacht dodano: 06.08.2013 13:05

Bezpieczeństwo na jachcie. Jak uniknąć poślizgnięcia się na pokładzie jachtu?

Do kontuzji podczas rejsu najczęściej dochodzi w wyniku poślizgnięcia się na pokładzie jachtu. Sprzyjają temu mocne wiatry – bo wtedy jacht się przechyla – oraz deszcz – wówczas pokład staje się bardzo śliski. Jak uniknąć poślizgnięcia się na pokładzie jachtu?

bezpieczeństwo na wodzie dodano: 06.12.2012 13:04
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest święty Stanisław Papczyński?

Spowiednik króla Jana III Sobieskiego, założyciel Zgromadzenia Księży Marianów, błogosławiony ...

BEZPIECZEŃSTWO NA JACHCIE szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. BEZPIECZEŃSTWO NA JACHCIE. Wszystko na temat BEZPIECZEŃSTWO NA JACHCIE na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.