porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Cieplicówka - jak doszło tragicznej śmierci czterech żeglarzy?

Jacht „Atlanta” z Elbląga, dotknął masztem przewodów elektrycznych nad rzeką Cieplicówka.Stało się to w niedzielę, 13 kwietnia 2014 r. w godzinach popołudniowych. Czteroosobowa załoga zginęła. Jak mogło do tego dojść? Oto rozważania żeglarza dobrze znającego Zalew Wiślany - Piotra Saleckiego.

tragiczna śmierć żeglarzy dodano: 15.04.2014 11:36

Wywrotka jachtu - jak wygląda akcja ratownicza?

Gdy podczas szkwału wywróci się jacht i przybędzie już pomoc, należy wykonywać wszystkie polecenia ratowników. Zapoznaj się wsześniej z zasadami akcji ratowniczej, by uniknąć paniki i niepotrzebnych nerwów. Pamiętaj - WOPR ratuje tylko ludzi, ale nie ma obowiązku wyciągania zatopionego sprzętu. Musisz o niego zadbać sam, wykupując ubezpieczenie. 

 

BEZPIECZEŃSTWO NA JACHCIE dodano: 19.06.2013 15:22

Co robić po wywrotce jachtu? Jak wezwać pomoc?

Co robić, gdy dojdzie do wywrócenia się jachtu? Jeśli przydarzy ci się wywrotka łodzi, wezwij pomoc, korzystając z telefonów alarmowych (aktywnych w całej Polsce). Zanim przybędą służby ratunkowe, udziel pomocy członkom załogi. W żadnym wypadku nie próbuj dopłynąć samemu do brzegu, bo stracisz dużo siły i doprowadzisz do wyziębienia organizmu.

BEZPIECZEŃSTWO NA JACHCIE dodano: 19.06.2013 15:21

Jak uniknąć wywrotki jachtu? Zasady bezpieczeństwa dla żeglarzy

Wywrotka jachtu zdarza się zawsze niespodziewanie, zaskakując sternika i całą załogę. Co robić, żeby uniknąć przewrócenia się jachtu i jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać, by zminimalizować skutki wywrotki, gdy już do niej dojdzie?

BEZPIECZEŃSTWO NA JACHCIE dodano: 19.06.2013 15:21

Bezpieczeństwo na jachcie. Jak uniknąć poślizgnięcia się na pokładzie jachtu?

Do kontuzji podczas rejsu najczęściej dochodzi w wyniku poślizgnięcia się na pokładzie jachtu. Sprzyjają temu mocne wiatry – bo wtedy jacht się przechyla – oraz deszcz – wówczas pokład staje się bardzo śliski. Jak uniknąć poślizgnięcia się na pokładzie jachtu?

BEZPIECZEŃSTWO NA JACHCIE dodano: 06.12.2012 13:04

Jak działają SYSTEMY OSTRZEGAJĄCE przed złą pogodą na Mazurach?

Po tragedii spowodowanej „białym szkwałem” (sierpień 2007), kiedy zginęło 12 żeglarzy a ok. 200 jachtów zostało przewrócone przez wiatr, na Mazurach postanowiono wybudować system lamp błyskowych ostrzegających żeglarzy przed nadchodzeniem gwałtownych zjawisk pogodowych – burz i wiatrów.

biały szkwał dodano: 14.05.2012 13:23

KAMIZELKA ASEKURACYJNA. Jak wybrać kamizelkę asekuracyjną, na co zwracać uwagę?

Kamizelki na pokładzie jachtu dzielą się na asekuracyjne i ratunkowe. Uczestnicząc w regatach wystarczą te asekuracyjne. W żegludze turystycznej potrzebne są ratunkowe. Jak je odróżnić? Najprościej po oznaczeniu.

bezpieczeństwo dodano: 27.01.2012 13:16

Skąd się biorą mgły i zamglenia? Jak uniknąć niebezpieczeństwa na wodzie związanego z podnoszeniem się mgły?

Mgły i zamglenia są jednym z niebezpieczniejszych zjawisk na wodzie. gly byly przyczyną wielu tragicznych wypadków, ze przypomnę zderzenie włoskiego liniowca "andrea Doria" z szwedzkim "Stokholmem". Nie pomógł nawet radar, a miały go oba statki.

bezpieczeństwo dodano: 22.04.2012 15:26

Światła na Mazurach - czy światła ostrzegawcze na Mazurach to dobry pomysł?

Światła ostrzegawcze na Wielkich Jeziorach Mazurskich przepracowały pierwszy sezon. Czy podniosły poziom bezpieczeństwa na wodzie? Czy sprawdziły się? Wodniacy różnie o tym mówią! 

armator dodano: 22.04.2012 15:20
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kazimiera Szczuka - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Kazimiera Szczuka - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Kazimiera Szczuka to jedna z najgłośniejszych polskich feministek. Często udziela ...

bezpieczeństwo na wodzie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. bezpieczeństwo na wodzie. Wszystko na temat bezpieczeństwo na wodzie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.