porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Wakacje w górach: co ze sobą zabrać? 5 niezbędnych rzeczy

Wakacje w górach to uczta nie tylko dla ciała, ale również dla ducha. Piesze wędrówki dają olbrzymią satysfakcję i pozwalają odpocząć od codziennego zgiełku. Co zabrać ze sobą, by nic nie popsuło nam wyjazdu? 5 niezbędnych rzeczy na wyjazd w góry.

górskie wycieczki dodano: 20.07.2015 07:54

FERIE. Bezpieczne dziecko na stoku. Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii w górach?

Ferie zimowe w górach to świetna zabawa dla dzieci, ale i spore zagrożenie. W ubiegłym roku ratownicy górscy zanotowali 20 % więcej wypadków narciarskich podczas ferii niż w 2011. Tylko w lutym 2012 roku do Itaki zgłoszono 29 przypadków zaginięcia osób niepełnoletnich. Podpowiadamy co zrobić, aby mimo zagrożeń nasze dziecko podczas zimowego odpoczynku było bezpieczne.

bezpieczne ferie dodano: 04.02.2013 16:17

Jak unikać LAWIN ŚNIEŻNYCH w górach?

Lawina to duża ilość śniegu i lodu gwałtownie i szybko osuwająca się po zboczu góry. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, łamie drzewa, kosodrzewinę, rozbija szałasy oraz uśmierca zwierzęta i ludzi.

bezpieczeństwo na stoku dodano: 18.12.2012 14:46

Jakie są zabezpieczenia antylawinowe chroniące narciarzy? SPRAWDŹ, co powinieneś wziąć ze sobą w góry, żeby przetrwać lawinę albo pomóc innym

Jeśli pociąga cię narciarstwo w otwartym terenie, poza przygotowanymi trasami, musisz wiedzieć, że narażasz się na zagrożenie lawinowe oraz inne niebezpieczeństwa wynikające z poruszania się po dzikim terenie. Sprzęt przeciwlawinowy powinien być zatem podstawą wyposażenia narciarza.

biper dodano: 19.03.2012 17:28

Jak nie zgubić się w Tatrach? Co zabrać ze sobą, by przetrwać w razie zagubienia?

Tatry to jedyne w Polsce góry o charakterze alpejskim. Choć szlaki są dobrze oznaczone, łatwo się w nich zgubić, zwłaszcza zimą. Mówimy, jak się przygotowować do wędrówki po górach i co zrobić w razie zagubienia: jak wezwać pomoc TOPR i jak nadac sygnał SOS. 

gps dodano: 20.02.2012 12:52
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Helena Norowicz, 80-letnia modelka. Kim jest?
Helena Norowicz, 80-letnia modelka. Kim jest?

Mimo swoich 80-ciu lat Helena Norowicz nie ma zamiaru wycofywać ...

bezpieczeństwo w górach szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. bezpieczeństwo w górach. Wszystko na temat bezpieczeństwo w górach na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.