porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak kawa wpływa na kobiety? Kawa kontra depresja – czy można zapobiec depresji pijąc kawę?

Jedna z najbardziej popularnych teorii leczenia depresji zakłada, że kofeina nasila depresję. Jednak ostatnie badania naukowców z Harvardu potwierdzają, że kawa zapobiega powstawaniu depresji, ale tylko u kobiet!

 

 

badania dodano: 02.01.2012 17:19

Jak wybrać materac do spania?

Wstajesz niewyspany? Masz wrażenie, że nie zmrużyłeś oka i bolą cię kości? Nie, nie musisz być chory, ale to prawie pewne, że śpisz na złym podłożu. Wybór materaca jest ważną sprawą. Nie powinien być ani za miękki, ani zbyt twardy. Innego potrzebuje osoba szczupła, innego ktoś z nadwagą. Wpływ na decyzję o tym, jaki materac kupić, mają też indywidualne preferencje co do twardości oraz sposób spania. Warto w sklepie sprawdzić materac, kładąc się i przemieszczając kilka razy.

materac dodano: 06.09.2013 17:58

Jaki wpływ na nasz sen ma pełnia księżyca?

Czy pełnia księżyca rzeczywiście potrafi wpłynąć na naszą bezsenność? Czy samopoczucie człowieka może zależeć od fazy księżyca? Według najnowszych badań, których wyniki podano na Science News - tak...

fazy księżyca dodano: 21.08.2013 12:54

Bezsenność – jak ją leczyć i jak jej zapobiegać?

Na bezsenność cierpi co trzeci dorosły Polak, z tego co dziesiąty ma ten problem od dawna. Według badań więcj kobiet niż mężczyzn nie może zasnąć. Większość niezależnie od płci sięga po leki od których bardzo łatwo się uzależnić. Z bezsennością można sobie jednak dość łatwo poradzić! Mówimy, jak.

bezdech dodano: 16.01.2012 10:14

Dlaczego lubimy długo spać?

Gen śpiocha ma każdy z nas, ale tylko u 20 procent Europejczyków gen ABCC9 występuje w zmodyfikowanej wersji, przez którą dana osoba potrzebuje więcej niż przeciętne 8 godzin snu. Czy można wpłynąć na długość swojego snu?

Albert Einstein dodano: 20.01.2012 15:33

Jakie choroby sprzyjają bezsenności?

Nie możesz spać? Całe noce spędzasz na przewracaniu się z boku na bok? Sprawdź, czy nie cierpisz na dolegliwości, które wpływają na kłopoty z zasypianiem.

choroby układu pokarmowego dodano: 03.03.2014 07:19

Dlaczego ciągle jestem zmęczona?

Każdego dnia z trudem wstajesz z łóżka, stale odczuwasz zmęczenie i na nic nie masz ochoty? Obiecujesz sobie, że musisz się porządnie wyspać. Ale przyczyną przewlekłego zmęczenia nie musi być niedostatek snu. Nie jest prawdą, że każdy z nas musi spać 8 godzin, aby dobrze wypocząć. Dlaczego niektórzy są ciągle zmęczeni?

chroniczne zmęczenie dodano: 28.10.2013 14:51

Dlaczego kobiety cierpią na bezsenność

Uczeni od lat zastanawiają się, czy kłopoty ze snem i bezsenność ma związek z płcią. Okazuje się, że tak, a potwierdzają to statystyki medyczne. Wśród osób skarżących się na zaburzenia snu w Polsce przeważającą część stanowią kobiety, aż 62 procent. Sprawdź, dlaczego kobiety cierpią na bezsenność.

bezsenność u kobiet dodano: 14.01.2014 16:12

CZYM GROZI BRAK SNU. Niedosypianie - objawy i zagrożenia

Dorosły człowiek powinien spać średnio około 7-8 godzin na dobę. Osobom starszym wystarcza 6-7 godzin. Notoryczne niedosypianie to katorga dla organizmu – zaburza jego prawidłowe funkcjonowanie. Zobacz jakie są objawy braku snu i biegnij się wyspać....

brak snu dodano: 30.07.2012 17:23

Jak wyleczyć bezsenność domowym sposobem?

Sen powinien trwać 8-9 godzin na dobę. Z wiekiem potrzeba snu maleje, jednak 7 godzin ciągłego snu to absolutne minimum, aby organizm ludzki mógł sprawnie funkcjonować. Co robić jeśli trudno przespać noc?

 

jak leczyć dodano: 02.01.2012 17:13
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Helena Norowicz, 80-letnia modelka. Kim jest?
Helena Norowicz, 80-letnia modelka. Kim jest?

Mimo swoich 80-ciu lat Helena Norowicz nie ma zamiaru wycofywać ...

bezsenność szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. bezsenność. Wszystko na temat bezsenność na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.