porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Krew pępowinowa i komórki macierzyste. Ile kosztuje pobranie i do czego jest potrzebna krew pępowinowa?

Krew pępowinowa, zawierająca komórki macierzyste leczy w tej chwili prawiw 80 różnych chorób, w tym nowotwory (np. białaczkę) i choroby genetyczne. Co sprawia, że krew pępowinowa i komórki macierzyste są tak cenne? Jak wygląda pobranie krwi pępowinowej? Ile kosztuje pobranie krwi pępowinowej, a ile jej przechowywanie?

komórki macierzyste dodano: 03.03.2013 12:00

Waldemar KOCOŃ nie żyje. Gdzie i kiedy możesz pożegnać słynnego barda?

Był wielkim wokalistą, jego piosenki „Uśmiechnij się, mamo” czy „Moje chryzantemy” biły niegdyś rekordy popularności. Waldemar Kocoń zmarł w niedzielę 2 września 2012 roku w nocy. Ta śmierć dla wielu była wielkim zaskoczeniem.

iwona sadowska dodano: 04.09.2012 14:57

Kim jest Nergal, czyli Adam Darski?

Kim jest Adam Darski? Na pewno postacią kontowersyjną i artystą szokującym polskie, w dużej mierze katolickie społeczeństwo, ale też muzykiem, którego zespół odniósł prawdziwy sukces - nie w Polsce, tylko poza granicami kraju.

Adam Darski dodano: 28.12.2011 13:38

Kim był zmarły na białaczkę Waldemar Kocoń?

Waldemar Kocoń, piosenkarz i autor wielu znanych piosenek od wielu lat chorował na białaczkę. W niedzielę ciało piosenkarza znalazła w mieskzaniu jego opiekunka. Czy wiesz jakie są najsłynniejsze piosenki Waldemara Koconia? Mówimy, czym zajmował się znany muzyk.

piosenkarz dodano: 03.09.2012 17:37

WBC - krwinki białe, czyli leukocyty. Jaki jest normalny poziom leukocytów?

W organizmie pełnią rolę ochroniarzy. Niedobrze, gdy jest ich zbyt mało. Ale i podwyższona ilość leukocytów wcale nie jest korzystna. Sprawdź co powinno niepokoić w wynikach morfologii, a co nie.

białe ciałka krwi dodano: 02.06.2012 23:02

Jak zostać dawcą szpiku?

Dawca szpiku to osoba, którą dzieląc się szpikiem kostnym, daje dar życia. Na szpik czekają osoby umierające na nowotwory krwi. Dawca szpiku to dawca, któremu nic nie ubywa, bo jego zdrowy szpik spokojnie się namnoży. Dlatego warto zosatć dawcą szpiku - tym bardziej, że nie jest to trudne.

dawca szpiku dodano: 29.11.2014 14:54

Marzena ERM: kim jest i dlaczego nie doszło do przeszczepu?

Marzena Erm, chora na złośliwy nowotwór, pomimo zapewnień od lekarzy nie będzie mogła poddać się przeszczepowi. Mówimy, kim jest Marzena Erm i dlaczego nie doszło do wyczekiwanego przeszczepu.

dawca szpiku dodano: 10.11.2014 14:17

Artur Górski z PiS ma białaczkę. Jak przebiega leczenie?

Artur Górski, poseł PiS, zmaga się z ostrą białaczką. Polityk choruje na wyjątkowo złośliwą odmianę raka. Mimo ciężkiej choroby nie zwalnia tempa i wypełnia swoje poselskie powinności. Górski niedawno przeszedł przeszczep szpiku i podobno wraca do zdrowia.

Artur Górski dodano: 26.06.2014 07:55

Logan Stevenson nie żyje - kim był dwulatek świadkujący na ślubie rodziców?

Logan Stevenson nie zyjec - dwulatek cierpiał na nieuleczalną odmianę białaczki. Rodzice, wiedząc, że chłopcu nie da się już pomóc i zostało mu kilka tygodni życia podjęli decyzję o przyspieszeniu ceremonii ślubu i uczynieniu Logana honorowym drużbą. Chłopiec zmarł dwa dni po tym wydarzeniu.

Logan Stevenson białaczka dodano: 07.08.2013 10:35
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Olga Wasilewska, autorka artykułu o Kamilu Durczoku

Olga Wasilewska to dziennikarka która wstrząsnęła środowiskiem madialnym za sprawą ...

białaczka szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. białaczka. Wszystko na temat białaczka na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.