porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak działają SYSTEMY OSTRZEGAJĄCE przed złą pogodą na Mazurach?

Po tragedii spowodowanej „białym szkwałem” (sierpień 2007), kiedy zginęło 12 żeglarzy a ok. 200 jachtów zostało przewrócone przez wiatr, na Mazurach postanowiono wybudować system lamp błyskowych ostrzegających żeglarzy przed nadchodzeniem gwałtownych zjawisk pogodowych – burz i wiatrów.

bezpieczeństwo na wodzie dodano: 14.05.2012 13:23

SZKWAŁY skąd się biorą? Jak rozpoznać szkwaliste wiatry?

Jesienią nad naszymi akwenami wieją często nierówne szkwaliste wiatry. Skąd się biorą? I dlaczego najczęściej jesienią? Mówimy, co to jest szkwał. 

bezpieczeństwo dodano: 23.05.2012 09:04

Na których jeziorach są ŚWIATŁA OSTRZEGAWCZE?

Światła ostrzegawcze dają żeglarzom bezpośrednią informacją o zagrożeniu burzą. To, po ostrzeżeniach wysyłanych przez SMS lub odczytywanych na tablicach informacyjnych w niektórych przystaniach, ostatni element systemu ostrzegawczego na Mazurach. Mówimy, na jakich jeziorach są zainstalowane światła ostrzegawcze.

bezpieczeństwo dodano: 18.01.2012 14:58

BIAŁY SZKWAŁ podczas burzy - po czym można poznać, że się zbliża?

Intensywne zjawiska pogodowe: wichury, nawałnice, burze, spotykamy coraz częściej w czasie wakacyjnych wypraw żeglarskich. Przed niektórymi z nich, takimi jak biały szkwał - nagły porywisty wiatr towarzyszący burzy, trudno się ustrzec, bo nie mają wielu symptomów. Czy burzę można przewidzieć, nie używając radia i internetu? Jak wyrobić w sobie instynkt przewidywania pogody?

bezpieczeństwo dodano: 29.07.2012 12:32

Biały szkwał - czym jest, jak się zachować gdy wieje?

Niejednokrotnie nawałnica burzowa zaskakuje nas podczas żeglugi na Mazurach. Wiatr potrafi osiągać nawet siłę 12B, czyli maksimum w skali Beauforta. Co robić, by nie paść ofiarą takiego kataklizmu podczas mazurskiego rejsu?

bezpieczeństwo dodano: 28.10.2011 12:00
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Ziemiec – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krzysztof Ziemiec – kim jest? KARIERA, RODZINA

Uwielbiany przez widzów prezenter Wiadomości TVP, doświadczony dziennikarz - Krzysztof Ziemiec ...

biały szkwał szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. biały szkwał. Wszystko na temat biały szkwał na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.