porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego Rada Etyki Mediów broni Nergala?

Udział lidera zespołu Behemoth w programie The Voice of Poland w TVP2 wzbudził wiele kontrowersji. Widzowie telewizji publicznej nie kryli oburzenia, że Adam Nergal Darski zasiada w jury programu po tym, jak podczas koncertu w 2007 r. podarł na scenie Biblię. Dlaczego REM stanęła w obronie Nergala?

Adam Darski dodano: 21.10.2011 12:22

Jabłko - poznaj jego historię! Skąd się wzięły jabłka?

Hodowlę jabłek w Polsce zapoczątkowali Cystersi, którzy w XII wieku zaczęli szczepić dziczki leśnych jabłoni, uzyskując coraz większe jabłka ogrodowe, nadal jeszcze bardzo odbiegające od odmian dzisiejszych. Skad mamy jabłka? Czy biblijny owoc wiadomości złego i dobrego to właśnie jabłko?

Adam i Ewa dodano: 02.09.2013 12:07

Jak rozumieć księgę Tobiasza ze Starego Testamentu?

Księga Tobiasza stawia sobie za cel między innymi podkreślenie wagi małżeństwa i odwołuje się do księgi Rodzaju, gdzie jest napisane, że "niedobrze jest być człowiekowi samemu". Niestety św. Hieronim źle przetłumaczył księgę i przez wieki Kościół głosił, że małżeńska miłość to oddawanie się pokusom!

kościelny dodano: 06.03.2015 12:59

Czym jest Księga Psalmów?

Biblijna Księga Psalmów jest podstawą modlitwy głównie dwóch wyznań - judaizmu i chrześcijaństwa. Słowo psalm wywodzi się z greki i oznacza pieśń wykonywaną przy akompaniamencie instrumentu strunowego, który nazywał się psalterion. Od instrumentu powstała także nazwa zbioru psalmów zwanych psałterzem.

Księga Psalmów dodano: 06.03.2015 12:59

Co znaczą słowa "jestem, który jestem"?

Księga Wyjścia opowiada o powołaniu Mojżesza na przywódcę Izraelitów. Ale co najważniejsze opisuje to, jak zuchwały Mojżesz prosi Boga, aby powiedział swoje imię. Odpowiedź Boga jest niezwykła, gdyż odpowiada: "Jestem, który jestem". Cała trudność zrozumienia imienia Boga leży w hebrajskim czasowniku.

Księga wyjścia dodano: 04.02.2015 15:37

Czy Izraelici rzeczywiście przeszli przez Morze Czerwone?

Katecheci i księża przywykli mówić, że Izraelici przeszli przez Morze Czerwone. Tymczasem współcześni Bibliści zapewniają, że naród wybrany przez Morze Czerwone na pewno nie przechodził. Zatem przez co szli Izraelici uciekający z Egiptu przed prześladowaniami faraona? Co znaczy słowo morze w Biblii?

morze czerwone dodano: 04.02.2015 15:37

Czym jest Biblia Sacra?

Z okazji 600 rocznicy powstania Biblii gnieźnieńskiej, wydawnictwo Edycja Świętego Pawła przygotowało specjalne wydanie Pisma Świętego. - Współczesny przekład Biblii połączono z XV w. ornamentyką - mówi ks. Tomasz Lubaś, paulista. - Naszą misją jest głoszenie Słowa Bożego. Zachęcam do czytania Biblii. Czym jest Biblia Sacra?

Biblia gnieźnieńska dodano: 28.10.2014 13:19

Czym jest Biblia Jubileuszowa?

Biblia Jubileuszowa to Pismo Starego i Nowego Testamentu opracowane przez zespół biblistów polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła, zilustrowane miniaturami skopiowanymi z Biblii gnieźnieńskiej z 1414 r. Wydanie urzeka wyjątkowym pięknem, pod wpływem którego byli nasi średniowieczni przodkowie.

Biblia gnieźnieńska dodano: 28.10.2014 13:19

O czym jest czytanie z Księgi proroka Amosa?

Prawdziwi prorocy i głosiciele Słowa Bożego znikną, ponieważ Bóg przestanie ich posyłać na świat - ostrzega prorok Amos! Oto marny koniec człowieka, który jest przeżarty materialnymi potrzebami i pewnością, że jest doskonały. A zmęczenie Bogiem manifestuje poprzez wypieranie się wiary i duchowości!

kościół dodano: 24.06.2014 15:34

Miejsca znane z Biblii - Góra Nebo. Dlaczego warto odwiedzić górę Nebo?

Jeśli wierzyć Staremu Testamentowi, Mojżesz z góry Nebo zobaczył Ziemię Obiecaną. Sam jednak do niej nie wszedł. Umarł, bo sprzeniewierzył się Bogu. Dlaczego warto dowiedzić górę Nebo?

góra Nebo dodano: 04.10.2013 14:40
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wiesław Gołas - kim jest?
Wiesław Gołas - kim jest?

Wiesław Gołas to legenda polskiego kina. Sympatię widzów zaskarbił sobie ...

Biblia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Biblia. Wszystko na temat Biblia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.